Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

SZTAFETA JUBILEUSZOWA - dzień skupienia dla młodszych dziewcząt

20 września br. odbył się w naszym Domu Prowincjalnym w Otwocku - Świdrze kolejny dzień skupienia dla dziewcząt ze szkół podstawowych. Wzięło w nim udział ponad 20 osób z Otwocka i okolic. Tym razem spotkanie miało charakter jubileuszowy, nawiązujący do Roku Jubileuszowego 100-lecie przymierza miłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym przesłaniem dnia skupienia była tzw. sztafeta jubileuszowa.Siosta M. Michalina Lisińska zabrała dziewczęta w podróż po sanktuariach szensztackich w całej Polsce. Podczas tej wędrówki dziewczęta dowiedziały się też, na czym polega zawierzenie Matce Bożej i dlaczego warto to robić.
Uczestniczki spotkania miały też okazję spotkać się z o. Kentenichem, którego statua stoi przed Sanktuarium Wierności. Ojciec miał dla nich kosze pełne słodyczy. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy w Sanktuarium i zawierzenia siebie i swoich bliskich Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    Przy statule Ojca Kentenicha

W związku z tym, że dzień skupienia był okazją do świętowania jubileuszu 100-lecia Szensztatu, dużo radości sprawił dziewczynkom jogurtowy tort-niespodzianka, który wjechał do auli w towarzystwie fanfarów. W związku z tym, że w spotkaniu przewodził wątek sportowy, wyrażony w tytułowej sztafecie, każda z dziewcząt dostała medal jubileuszowy, który był jednocześnie nagrodą, ale też zadaniem, żeby z zapałem wejść w nowe stulecie Szensztatu. Nie zabrakło także wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Na zakończenie spotkania dziewczęta wzięły udział we Mszy św., podczas której złożyły w ofierze laurki dla Matki Bożej, swoje postanowienia oraz medal jubileuszowy. Kolejny dzień skupienia odbędzie się w adwencie.
 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges