Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Stacja jubileuszowa przy Sanktuarium Wierności 2014

W dniach 11 – 14 września 2014 r. odbyło się w naszym Domu Prowincjalnym przy Sanktuarium MTA w Otwocku-Świdrze doroczne Triduum szensztackie. W tym roku spotkaliśmy się wyjątkowo we wrześniu, świętując jednocześnie Statio Jubileuszowe Ruchu przy Krajowym Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które łączyło się z rocznicą poświęcenia i uroczystością odpustową w Sanktuarium Wierności (12 września, we wspomnienie Imienia Maryi).

Stacja miała wymiar ogólnopolskiego świętowania jubileuszowego. Starałyśmy się, aby na te dni nasz dom, był prawdziwym Domem Matki Bożej, do którego mogą przybyć wszyscy, którzy żyją z Nią w przymierzu, chcą okazać Jej swoją miłość i dziękować za otrzymane łaski jubileuszowe.

 

Triduum, rozpoczęło się Mszą św. w czwartkowy wieczór. Uroczysta inauguracja odbyła się w piątek, 12 września. Uczestnicy  na początek złożyli wszystkim Siostrom Maryi, życzenia imieninowe.

 

 

 

Siostra Prowincjalna M.Lidia Czerwonka dziękuje za złożone życzenia i wita wszystkich na jubileuszowym świętowaniu.

 

Podczas triduum dwie siostry ubogaciły uczestników swoimi wystąpieniami. Siostra M. Marcelina Migacz przybliżyła historię rozwoju Ruchu Szensztackiego w Polsce, ukazując w oparciu o dokumenty i świadectwa pragnienie o. Kentenicha, Założyciela Dzieła, za założeniem misji w na polskiej ziemi, określając je jako „tęsknotę Ojca za Polską”. Przypomniała także o miejscach, w których przebywał i głosił nauki rekolekcyjne, a które obecnie należą do polskich diecezji. Drugą konferencję pt. „Program: przyspieszenie rozwoju ‘2014” poprowadziła s. M. Estera Balcer, przygotowując zebranych do dalszej pracy w grupach i podjęcia wysiłków nad obecnym kształtowaniem Szensztatu w Polsce, aby pozostał wierny pierwotnemu posłannictwu przymierza miłości.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników triduum była uroczysta Msza św. i modlitewne czuwanie składające się na Stację Jubileuszową Metropolii Warszawskiej.

 

Wyniesienie na zewnątrz obrazu MTA - Królowej Wierności. Gest ten miał symbolizować rozpoczęcie nowego stulecia Ruchu i dać okazje do bezpośredniego oddania hołdu Królowej Wierności. Tego wieczoru siostry dziękowały  Maryi za jubileusz Prowincji, za dar nowych powołań. Wielkim przeżyciem był pochód wszystkich uczestników do Obrazu Matki Bożej z dziękczynieniem, duchowym darem i symbolicznym gestem zapalenia świecy.


Na tegoroczne Triduum przyjechał także bp Paweł Cieślik, protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce, który odprawił w sobotę rano Mszę św. w intencji sióstr z okazji 50-lecia erygowania polskiej Prowincji Sióstr Maryi. Po Eucharystii siostry złożyły również ks. Biskupowi życzenia z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia jego kapłaństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Mszy św. o g. 12.00 ks. bp Paweł Cieślik, dziękując Pan Bogu za stulecie Dzieła Szensztackiego, szczególnie podziękował siostrom za ich posługę dla Ruchu w Polsce. - Dziękuję, że tak bardzo pochylacie się nad rodzinami. Trzeba zatroszczyć się o integralny jej rozwój, bo w rodzinie kształtują się podwaliny osobowości dziecka i prawdziwa hierarchia wartości. Rodzina jest najpiękniejszym i najważniejszym darem dla człowieka, dlatego proszę was, żebyście poświęcali swoje siły rodzinie, która tak bardzo czeka na Boga - mówił.

Triduum zostało zakończone w niedzielę podsumowaniem krajowego duszpasterza Ruchu Szensztackiego i uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. abp Henryka Hosera SAC, Ordynariusza warszawsko-praskiego, który podczas homilii, powiedział m. innymi:
- Dzieło Szensztackie powstało z krzyża. Ma w sobie tajemnicę krzyża, rodziło się w jego cieniu, bo w czasie dwóch wojen światowych.  Swoją drogę krzyżową przeszedł także założyciel, o. Józef Kentenich. Jego droga krzyżowa jest ewidentna, bo stał się obiektem prześladowań, został skazany przez swoich rodaków na śmierć w Dachau, wyprowadzony poza miasto jak Jezus. Tej śmierci nie poniósł, bo Bóg chciał, żeby doświadczył cierpienia. Stało się tak, bo swoją próbę przeszli wszyscy założyciele wielkich dzieł w Kościele - mówił w homilii abp Hoser. - Dziś cieszymy się dorobkiem tego stulecia, tym, że Rodzina Szensztacka jest obecna na wszystkich kontynentach. Jesteśmy wszyscy w jakiś sposób konarem drzewa, ale zawsze związani z pniem, a tym pniem dla nas jest drzewo życia, drzewo krzyża, które wydało tak dojrzały owoc, jakim jest Jezus Chrystus, nasz Pan - zakończył abp Hoser.

 

W naszych sercach jest ogromna wdzięczność do Królowej Wierności za dar tych dni, za Jej matczyną opiekę i wstawiennictwo, o które prosiłyśmy aby czas triduum i Jej święto – stacja jubileuszowa,  mogły odbyć się w godnej atmosferze, przy dobrej pogodzie i owocowało miłością w sercach ludzi.


Poszerzona relacja i galeria zdjęciowa na stronie http://www.szensztat.pl
 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写