Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Dziękowałyśmy u stóp Królowej Polski

29-30 marca br. uczestniczyłyśmy wraz z całym Ruchem Szensztackim w Polsce w jubileuszowym pielgrzymowaniu i czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Siostry przybyły z grupami pielgrzymów z różnych diecezji i centrów szensztackich. W dziękczynienie za 100-lecie Ruchu nasza wspólnota w szczególny sposób włączyła podziękowanie za 50. lat istnienia POLSKIEJ PROWINCJI. W tej intencji o godz. 14.00 odbyła się msza św. w Cudownej Kaplicy celebrowana przez kapłanów uczestniczących w jubileuszowym pielgrzymowaniu pod przewodnictwem ks. Bpa Pawła Cieślika, Protektora Ruchu Szensztackiego w Polsce i ks. Bpa Jana Wieczorka, bpa Seniora diec. gliwickiej od wielu lat związanego z Ruchem i z naszą wspólnotą Sióstr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msza św. jubileuszowa w Cudownej Kaplicy

 

W kazaniu ks. Bp Paweł Cieślik  powiedział m. innymi: „Sięgając dziś do korzeni Ruchu Szensztackiego, do jego początków dostrzegamy, jak Bóg, Jego Opatrzność inspirowały założyciela, pozwoliły dobierać odpowiednich ludzi, kierowały nimi, i prowadziły na niełatwych drogach świata. Już od samych początków dojrzewała w o. Józefie myśl, że Szensztat potrzebuje wspólnoty kobiet, które poświęcą się wyłącznie pracy w Ruchu i będą jego ożywiającą duszą. Pragnął podarować Kościołowi i światu nowy typ kobiety ukształtowanej na wzór Maryi. Pragnienie to stało się rzeczywistością. 1 października 1926 roku powstała wspólnota Sióstr Szensztackich. (…) Obecnie placówki i prowincje sióstr są na wszystkich kontynentach. międzynarodowa wspólnota sióstr liczy ok. 1600 sióstr. (…) Dziękujemy dziś Panu za te wszystkie lata wielkiego rozwoju, prosimy dalej Matkę Bożą, tu się gromadzimy na tym Czuwaniu, by wyprosić nowe powołania”.


Podczas mszy św. Siostry Maryi, zgromadzone u stóp Królowej Polski wraz z siostrą Prowicjalną M. Lidią Czerwonką, przyniosły w darach ofiarnych berło, które 11 maja zostanie złożone Matce Bożej w Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radosne pielgrzymowanie na Jasną Górę z berłem - naszym darem wdzięczności za 50. lat POLSKIEJ PROWINCJI

 

Sobotni jubileusz, pielgrzymowanie, nocna modlitwa i czuwanie z Rodziną Szensztacką, napełniło nas wielką radością i wdzięcznością, za „wielkie rzeczy”, które Bóg za wstawiennictwem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnwej i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu czyni w życiu Ruchu, naszej Wspólnoty i każdej siostry osobiście.


Już dzisiaj zapraszamy na jubileusz do Świdra dnia 11 maja br. roku.

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges