Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Święto Prowincji przeżywałyśmy z ks. Kardynałem

22 marca 2014 r. z okazji zbliżającej się uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Roku Jubileuszowego, odwiedził naszą wspólnotę w Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze, Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Dzień 25 marca jest już od 50. lat świętem naszej Prowincji. W tym roku przeżywałyśmy ten czas jubileuszowo i obecność ks. Kardynała, wspólna modlitwa i agapa była wyjątkową radością.

 

Po serdecznym powitaniu Gościa przez siostrę prowincjalną M.Lidię Czerwonkę, Ks. Kardynał odprawił w kaplicy domowej Mszę św. dla licznie przybyłych z całej Prowincji Sióstr. Podczas kazania hierarcha nawiązał między innym do naszej służby apostolskiej dla dobra rodzin i zachęcił, aby nadal trwać w tej posłudze, z entuzjazmem i młodzieńczym zapałem być dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. „Nie należy się zrażać przeszkodami, służba rodzinie jest obecnie szczególnym wyzwaniem dla całego Kościoła” – powiedział ks. Kardynał.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

    Modlitwa w Sanktuarium Wierności

 

Po Eucharystii wszyscy przeszli do Sanktuarium Wierności, gdzie Siostry dokonały duchowej adopcji powołań w obecności dostojnego Gościa, który pobłogosławił całą wspólnotę. Spotkania dopełniła radosna agapa, podczas której zapoznałyśmy Ks. Kardynała z różnymi formami naszych działań apostolskich na terenie metropolii warszawskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

  Nie zabrakło wspólnego zdjęcia i zaproszenia do kolejnych odwiedzin...

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写