Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Dni Delegatury

W dniach 26-28 lipca 2011 r. miały miejsce Dni Delegatury Wschodniej naszej prowincji. Odbyły się one po raz pierwszy w Moskwie, a ich hasłem były słowa: „Szukam o Panie, Twojego oblicza” (Ps 27[26],8).

 

W Dniach Delegatury uczestniczyła siostra Prowincjalna M. Lidia Czerwonka oraz wszystkie Siostry pracujące w Rosji i na Białorusi. 


Spotkanie miało na celu pochylenie się nad obecnością na Wschodzie naszego Instytutu oraz przeżycie daru wspólnoty, umocnienie się na codzienną apostolską służbę oraz pogłębienie świadomości wspólnej misji.
                                  

 

 

 Tematyka rozważań nawiązywała także do 60-lecia poświęcenia Krzyża Wschodniego (akt ten, w którym uczestniczył nasz Ojciec Założyciel, miał miejsce w Prasanktuarium w dniu 5 lipca 1951 roku).

                                                                        

 

 

 

 

Siostry z Delegatury dzielą się:

 

"Do tych dni przygotowywałyśmy się duchowo przez 17 tygodni, wypracowując 17 rubinowych kamieni, znajdujących się w Krzyżu Wschodnim. Kamienie te są dla nas symbolem 17 rysów Oblicza Chrystusa.
Każda placówka Delegatury wybrała na ten czas właściwą dla swojej specyfiki drogę duchowych dążeń. Ubogacającym nas wszystkich momentem było dzielenie się duchowymi owocami tego twórczego wysiłku. Podczas wspólnych spotkań miałyśmy okazję bardziej poznać się wzajemnie, dzielić się tym, co radosne i tym, co trudne, wspólnie spojrzeć w przeszłość i przyszłość naszej Delegatury. Zastanawiałyśmy się nad naszym wkładem w życie lokalnego Kościoła oraz naszym apostolstwem dla Dzieła Szensztackiego w Rosji i na Białorusi.


Dla niektórych z nas, zwłaszcza tych, które pracują na Białorusi, pobyt w Moskwie był pierwszym zetknięciem się z Rosją, dlatego tym bardziej cennym był udział we Mszach św. w obydwu katolickich kościołach Moskwy: w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz w historycznym kościele św. Ludwika na Łubiance. Miałyśmy możliwość zwiedzenia Kremla, gdzie w pięknych prawosławnych cerkwiach bije serce Rosji. Mogłyśmy stanąć na Placu Czerwonym, w kruchcie soboru Wasilija Błażennego – w miejscu, gdzie został włączony krzyżyk do korony dla Sanktuarium Cor Ecclesiae. Modliłyśmy się tam w naszych intencjach, w intencjach prowincji i całej naszej międzynarodowej Rodziny. Miałyśmy też możliwość obejrzenia na żywo rosyjskich tańców ludowych. (…)


Maryjo, niech płomień łączy się z płomieniem dla Twojego Królowania!, by odczytywać znaki czasu dla profilu naszej wspólnoty i apostolatu, podejmowanego dla posłannictwa Szensztatu na Wschodzie; dla pogłębionej osobistej i wspólnotowej formacji; dla zaczerpnięcia głębiej z ducha krajów, w których żyjemy. Za rok, jeśli Pan Bóg da, znów chciałybyśmy się spotkać!"

 

 

     

 

Więcej: Delegatura Wschodnia« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写