Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nasze spotkania z Maryją... - skupienia dla młodszych dziewczynek

30 listopada br. o godz. 10.00 odbyło się piąte już skupienie dla dziewczynek ze szkół podstawowych przy Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze z serii "Spotkania z Maryją w roku liturgicznym". Obecne skupienie miało charakter andrzejkowo-adwentowy. Wzięły w nim udział 52 dziewczynki z Otwocka i okolic. Za organizację i przebieg tego cyklu spotkań jest odpowiedzialna s. M.Michalina Lisińska, która dzieli się refleksjami:

 

"W naszym adwentowym zamyśleniu przypatrywałyśmy się Maryi jako Tej, która prowadzi nas za rękę po drogach Adwentu i pomoże nam jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjęcie nowonarodzonego Jezusa.
W wyznaczonych  grupach dziewczynki odkrywały cechy  Maryi i dzieliły się wspólnie tym, co każda już wie o Maryi, by móc Ją jeszcze bardziej poznać i naśladować.

 

 

Każda uczestniczka mogła napisać swoje adwentowe postanowienie, które następnie złożyłyśmy po wspólnej modlitwie w Sanktuarium do stągwi, jako nasz adwentowy dar dla Jezusa i MTA. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z Ojcem Założycielem, który jest obecnym w znaku statuy, przed sanktuarium i  zawsze czeka na pielgrzymów.
Po obiedzie rozpoczął się nasz kreatywny, artystyczny i bardzo kolorowy czas tworzenia kartek świątecznych. Nie zabrakło również andrzejkowych tańców, śpiewów i wspólnych zabaw.
A pod koniec wspólnej zabawy odwiedził nas przemiły Gość -  św. Mikołaj wraz z czterema Aniołami, który wręczył wszystkim dziewczynkom niespodzianki.
Skupienie jak zawsze zakończyło się Mszą św. o godz. 16.00, na którą przyjechali zaproszeni Rodzice dziewczynek, biorących udział w zajęciach.
Całość skupienia, w przebiegu którego pomagały także siostry: M. Inga i M. Seweryna oraz panie - Magda Szczudrawa i Sylwia Trzaskowska, przebiegło w radosnej atmosferze. Kolejne planujemy już w nowym roku.

s. M.Michalin Lisińska

 

 

GALERIA na stronie www.szensztat.pl >  więcej zdjęć 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges