Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Poświęcenie statuy o. Założyciela podczas Triduum Szensztackiego

 W dniach 19-22 września odbyło się w krajowym centrum Ruchu Szensztackiego w naszym Domu Prowincjalnym coroczne Triduum Szensztackie, w  którym wzięli udział animatorzy grup z terenu całej Polski, ojcowie szensztaccy i nasze siostry bezpośrednio zaangażowane w apostolacie. W tegorocznym triduum uczestniczyły także siostry z Zarządu Prowincjalnego i przełożone lokalne.


 

 

Ks. biskup Marek Solarczyk

 

Ks. proboszcz Jan Śmigasiewicz

Otwock-Kresy

 

 

 

Bogaty i zróżnicowany program spotkania przygotował uczestników do otwarcia Roku Jubileuszowego, które odbędzie się już za miesiąc, 18 października. Kilka impulsów duchowych przedstawiły nasze siostry. Głównym punktem tegorocznego  triduum było dawno oczekiwane poświęcenie statuy Założyciela, która stanęła przed Sanktuarium Wierności. Uroczystości przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który razem z przedstawicielami Ruchu podpisał akt erekcyjny statuy.

 

 

 

 

 

Siostra Prowincjalna

M.Lidia Czerwonka podpisuje

akt erekcyjny statuy

 

 

 

 

 

 

 

Po poświęceniu, s. Prowincjalna M.Lidia skierowała do ks. Biskupa ciepłe słowa podziękowania za obecność, wspólną modlitwę i dar błogosławieństwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali na rozesłanie symbolicznie z rąk o. Kentenicha słowa I Aktu Założycielskiego, jako znak, że od każdego z nas zależy kontynuowanie posłannictwa.

 

 

 

Statua o. Kentenicha przy Sanktuarium Wierności, Otwock-Świder« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写