Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Dyrektor Generalny odwiedził naszą wspólnotę w Polsce

W dniach od 28 sierpnia do 2 września 2013 r. po raz pierwszy odwiedził naszą wspólnotę w Polsce Dyrektor Generalny międzynarodowej Rodziny Sióstr Maryi, ks. dr hab. Bernd Biberger. Jak sam wspomniał był już w naszym kraju w 1991 r., gdy wspólnie z młodymi uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie. Obecna wizyta była okazją do poznania naszego Domu prowincjalnego w Otwocku-Świdrze, spotkania z siostrami, a przede wszystkim do ubogacenia ważnych wydarzeń, które w tych dniach przeżywałyśmy w polskiej prowincji.

 

 

 

 

Dyrektor Generalny

Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi

ks. dr hab. Bernd Biberger

 

 

 

Od 26 do 30 sierpnia br. trwało seminarium dla przełożonych lokalnych placówek z Polski i z Delegatury Wschodniej. Ks. Dyrektor brał udział w dwóch dniach szkolenia, wygłosił do przełożonych wykłady tematyczne, była także okazja do osobistej rozmowy i zadawania pytań przez uczestniczki seminarium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     Z przełożonym w oratorium Założyciela...

 

W sobotę 31 sierpnia br., w obecności Dyrektora Generalnego licznie przybyłe siostry, jako przedstawicielki całego Instytutu w Polsce odnowiły przymierze miłości z Założycielem, które wspólnota sióstr zawarła po raz pierwszy 15 września 1970 r. Obecny akt miał na celu także ożywienie świadomości misji i wierności charyzmatowi, duchowej drodze przymierza miłości i posłannictwu, które Bóg przekazał naszej wspólnocie i całemu Ruchowi przez osobę o. Józefa Kentenicha.
Odwiedziny Dyrektora Generalnego i powierzenie się na nowo Założycielowi wpisało się w przeżywanie przez nasz Instytut w Polsce jubileuszowego roku 50-lecia oficjalnego erygowania naszej Prowincji (1.05.1964 r.). Wydarzenie to będzie uroczyście obchodzone 10 i 11 maja 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Odnowienie przymierza z Założycielem - o. Józefem Kentenichem przy nowej statule, wieczór 31 sierpnia 2013 r.

 

Wielką radością ostatnich dni był dla nas fakt, że przy Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze stanęła statua o. Kentenicha. Idea powstania statuy zrodziła się w naszym instytucie już kilka lat temu. Statua została duchowo wypracowana, był to organiczny proces pogłębienia znajomości historii życia Założyciela i pogłębienia z nim duchowych więzi przez każdą siostrę na płaszczyźnie odpowiedzialności za pozostawione posłannictwo, za rozwój Ruchu w naszej Ojczyźnie i służenie Kościołowi w duchu charyzmatu.
Statua w obecnym kształcie jest darem całego Ruchu Szensztackiego w Polsce na jubileusz 100-lecia międzynarodowego Dzieła Szensztackiego, który także przypada w 2014 r. Poświęcenie jest planowane na 22 września br. podczas dorocznego Triduum szensztackiego. Więcej: www.szensztat.pl


Ks. Dyrektor Bernd Biberger w czasie pobytu w Polsce został także przyjęty na prywatnej audiencji przez ks. abpa Henryka Hosera, Ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, na terenie której znajduje się siedziba naszej Prowincji.

 

---------

 


 

 

Różańcowy dar od ks. Dyrektora dla każdej siostry...

 

 

 

 

 

 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges