Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Wakacje – czas formacyjnej służby Sióstr – zbliżają się do końca

 

Lato, czas urlopów, wakacji to dla wielu okazja do odnowienia swego życia wewnętrznego, odbudowania kontaktów z Bogiem i z bliskimi poprzez udział w rekolekcjach, spotkaniach weekendowych dla małżeństw i rodzin, rekolekcjach w drodze, podjęciu pielgrzymkowego trudu… 

       I jest to bardzo ewangeliczne podejście do czasu wolnego, do odpoczynku.  „Odpoczynek dla chrześcijanina to przede wszystkim święto. Bóg nie tylko odpoczął w siódmym dniu, ale uczynił go dniem świętym, czyli dniem przeznaczonym na komunikację człowieka ze swym Stwórcą” (ks. M. Ostrowski).

 

Zgodnie z charyzmatem wspólnoty Szensztackie Sióstry Maryi starały się poprzez organizację, animacje i udział w różnych formach letnich rekolekcji umożliwić wielu rodzinom, młodzieży i dzieciom właściwe wykorzystać ten czas odpoczynku. Rekolekcje odbywały się w ścisłej współpracy z Ojcami Szensztackimi i kapłanani diecezjalnym w naszych centrach lub w formie wyjazdowej. Ze szczegółowymi informacjami lub wspomnieniami można zapoznać się na stronach Ruchu i poszczególnych Sanktuariów. 

 

  • Rekolekcjami zostało objętych w centrach Ruchu Szensztackiego  ok. 140 małżeństw z dziećmi (ponad 250 pociech) dla który także był przygotowany osobny program.
  • Ponad 65 dziewcząt wzięło udział w różnych formach zorganizowanych rekolekcji,  które miały także aktywną formę wyjazdu w górach lub połączone były z warsztatami artystycznymi.
  • W rekolekcjach i dniach skupieniach dla kobiet w okresie letnim uczestniczyło ponad 65 Pań
  • Odbyły się rekolekcje modlitewne dla członków Kręgu Adoracji Najśw. Sakramentu w których w maju br. uczestniczyło 65 osób.
  • Kilka sióstr uczestniczyło w pielgrzymkach do sanktuariów maryjnych – na Jasną Górę, do Budsławia i do Trokieli na Białorusi oraz do Santiago de Compostela i do Rzymu. 

 

 

 

s. M.Izabela i Małgosia Krzymińska w dniu wyjścia na 79. Pieszą Pielgrzymkę z Poznania na Jasną Górę.

- W drogę z nami wyrusz Panie...

 

 

 

 

 

 

 

Realizowanie specyficznego apostolskiego powołania wspólnoty jest możliwe dzięki otwartej współpracy wszystkich sióstr – tych, które bezpośrednio apostolsko służą na ośrodkach i tych, które wspierają je w naszych domach na terenie całej Polski i Delegatury Wschodniej poprzez codzienną pracę i modlitwę.

 

Zajrzyj na nasze strony...

 

Winów k. Opola, rekolekcje rodzin z diecezji opolskiej.

Więcej:  www.wirtualni.winow.pl 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje rodzin z diec koszalińsko-kołobrzeskiej, Zakopane.

 Więcej: www.sanktaurium-koszalin.pl

 

 

 

 

Rekolekcje w Rosji, Puszkino.

Więcej: www.szensztat.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje połaczone z warsztatmi arystycznymi, Otwock-Świder.

Więcej:  www.szensztat.pl


 

 

 

 

 

Rekolekcje rodzin i matek z archidiecezji katowickiej, Kokoszyce.

więcej: www.szensztat.pl« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges