Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Ogólnopolskie rekolekcje dla dziewcząt

W lipcu, w dniach od 9-14.07. br. przy naszym Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze odbyły się ogólnopolskie Rekolekcje Dziewcząt, które przygotowały i prowadziły s. M. Emiliana i s. M.Inga. 

 

 

 

 

Jedna z uczestniczek, Emilia Głaszczka napisała kilka swoich refleksji:

 

"Pomimo zaskakującej liczby osób (było nas pięć) wykorzystałyśmy ten czas w pełni i otrzymałyśmy błogosławione owoce. Motywem wiodącym naszego spotkania było przybliżanie się do ideału stanowego Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej - Żywej Korony. Poznawałyśmy także logo związane z tym ideałem.


Starałyśmy się wgłębiać w każdy jego element, aby przyjąć ten ideał, jako swój, aby był on w nas żywy. Nieodłącznym elementem tego tematu jest historia korony RTA. Zapoznałyśmy się z nią, aby bardziej zrozumieć dziewczęta, które zapoczątkowały peregrynację korony, aby się z nimi utożsamić, a także, aby odnaleźć ciągłość historii Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej w wydarzeniu, które ma nastąpić w przyszłym roku - w peregrynacji korony RTA w naszej ojczyźnie. Pragniemy, jako wspólnota Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej jak najlepiej przygotować się na ten historyczny moment. Chcemy wypełniać Kapitał Łask naszymi mniejszymi i większymi wkładami.


Podczas rekolekcji słuchałyśmy także konferencji s. Anastazji, które pomagały nam lepiej poznawać siebie. Pochylałyśmy się nad temperamentami, odkrywałyśmy swoją oryginalność, motywacje serca. Poznając bliżej siebie chcemy prowadzić do rozwoju swojej osobowości w duchu samowychowania. Starałyśmy się także otworzyć na osobistą miłość do Pana Boga- swój ideał osobisty. Dzięki prowadzeniu s. Anastazji stawiałyśmy sobie pytania, które miały nam pomóc odkryć zamysł Boga wobec naszej osoby. Dostałyśmy również wskazówki jak podążać drogą prowadzącą do odkrycia mojego idealnego ,,ja”, nad czym się zastanawiać, co i w jaki sposób analizować. Zdobyłyśmy też kilka informacji dotyczących postanowienia szczegółowego, w jaki sposób szukać tego nad czym powinnyśmy pracować i w jaki sposób uszlachetniać nasze wnętrze, aby stawało się święte.


Oprócz zagłębiania się w różne tematy podczas konferencji, poświęcałyśmy też czas na medytację nad Słowem Bożym, modlitwę. Nie zabrakło też rozmów i zabaw w naszej małej, lecz wspaniałej wspólnocie". 


Emilia Głaszczka

 

 

 

 

 

Było nas pięć...,

ale jakie!

 

Pozdrawiamy!

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges