Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nagroda i uznanie dla Sióstr Maryi z Bydgoszczy

Dnia 25 czerwca br. o godz. 18.00 w sali Wielkiego Dworu Artusa w Toruniu miała miejsce XIII GALA wręczenia NAGRÓD MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO. W trzynastu obszarach zaangażowania na rzecz Rozwoju Regionalnego zostały zakwalifikowane i przydzielone wyróżnienia i nagrody.

 

Pan Marszałek Piotr Całbecki na ręce s. M. Elwiry Kędzi, przełożonej lokalnej sióstr szensztackich, wręczył nagrodę dla Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Bydgoszczy za rok 2012 w dziedzinie: „DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

 

Wręczenie nagrody – statuetki i dyplomu – poprzedził materiał filmowy, ukazujący krótko historię wspólnoty Sióstr Maryi oraz ich działalności w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas uroczystości siostra przełożona M.Elwira Kędzia powiedziała m. innymi:

 

 W jaki sposób siostry pomagają ludziom?

„ /…/ W tle mamy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, z którego Maryja słynie jako Wychowawczyni nowego człowieka i nowej wspólnoty. Wszystkie inicjatywy, jakie podejmujemy w służbie Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom mają na celu pomóc w odkrywaniu i umacnianiu aktualności i piękna własnego, życiowego powołania, własnego człowieczeństwa, by możliwie jak najpiękniej i owocnie przeżywać własne życie, a tym samym dając twórczy wkład w otaczające nas środowisko.”

 

Wniosek o przydzielenie nagrody dla Sióstr Maryi złożyła pani Dorota Jakuta, Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego, za co wyrażamy Jej serdeczną wdzięczność.

Po wręczeniu nagrody poszczególne osoby miały możliwość podejścia do mikrofonu, by wyrazić wdzięczność, czy coś dopowiedzieć. Siostra M. Elwira podziękowała panu Marszałkowi, Kapitule oraz pani Przewodniczącej Sejmiku, mówiąc:


„/…/ Dzisiejsza nagroda jest kolejnym zwycięstwem Matki Bożej!

Pragnę także zaznaczyć, że nasze Sanktuarium i Centrum jest pięknie położone wśród ciszy i zieleni lasów, gdzie każdy może znaleźć dla siebie wyciszenie i odpoczynek. Miejsce to jest otwarte od rana do wieczora każdego dnia i życzliwie przyjmuje każdego pielgrzyma. Bardzo serdecznie zapraszam do naszego Sanktuarium na bydgoskich Piaskach”.

 

Siostrom z Bydgoszczy gratulujemy nagrody i życzymy dalszej owocnej i pięknej pracy apostolskiej przy Sanktuarium Zawierzenia dla dobra wszytskich nawiedzających to miejsce!« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges