Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

19. pielgrzymka z otwockich parafii do Sanktuarium Wierności

 Stało się tradycją, że w święto Nawiedzenia NMP (31.05.), w ostatni dzień maja, przybywają pielgrzymi z okolicznych parafii ze swymi duszpasterzami, aby nawiedzić Maryję Królową Wierności w Otwocku-Świdrze i przez Jej dłonie dziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w miesiącu maju.

 

W tym roku pielgrzymi przybyli wyjątkowo licznie (ok. 500 osób),  idąc pieszo ze swoich parafii wraz z księżmi proboszczami lub wikarymi. Wśród pielgrzymów były także siostry Felicjanki i siostry Elżbietanki, którym bardzo jesteśmy wdzięczne za obecność. Przejście grup ulicami Otwocka z modlitwą i śpiewem na ustach to nie tylko radość i doświadczenie wspólnoty, może pielgrzymiego trudu, ale także świadectwo żywej wiary, które szczególnie w Roku Wiary jest nam wszystkim potrzebne.

 


 

 

Pielgrzymów witał przy Sanktuarium i kropił wodą święconą o. Romuald Kszuk. Słowa pozdrowienia skierowała do przybyłych także s. M.Anastazja Komor, a siostry wspólnym śpiewem wyrażały radość z tego spotkania i cześć Matce Bożej.

 

Po nawiedzeniu Królowej Wierności i złożeniu Jej przez pielgrzymów intencji i osobistych próśb, odbyło się nabożeństwo zawierzenia Królowej Wierności. Pielgrzymi oddawali Maryi codzienne troski, ufnie prosząc o pomoc:

 

Maryjo, Matko i Wychowawczyni, wyproś nam siły do pokonywania trudności w codziennym życiu, do wznoszenia serc ku górze, ku Bogu, skąd przychodzi dla nas pomoc. Pomóż nam przezwyciężać zniechęcenia, zwątpienia i pokusy beznadziei. Wlej w nasze serca ducha wytrwałości, niezłomności i pokonywania naszych wad modlitwą, ofiarą i wiernością w spełnianiu obowiązków. Wyproś ducha wiary dla całego naszego Narodu.

 


                                                                                        
                               Przed Sanktuarium Wierności - nabożeństwo zawierzenia
 

W radosnej, rodzinnej atmosferze wszyscy przeszli do auli, gdzie odbyła się konferencja o. Romualda na temat:  Jak dziś wychowywać? 

 

Nie zabrakło także „słodkiego rogala dla pielgrzyma”. Wspólne spotkanie zakończyło kapłańskie błogosławieństwo i zaproszenie do Sanktuarium nie tylko za rok…

 

Sanktuarium Wierności jest otwarte codziennie. Trwa w nim wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej:  Porządek liturgiczny przy Sanktuarium Wierności.
 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges