Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Odwiedziny Siostry Generalnej w polskiej Prowincji

 W dniach 15-22 maja br., przebywa  Polsce przełożona Generalna Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi,  Siostra M. Aleja Slaughter, Chilijka, która objęła urząd w 2010 r. Są to jej pierwsze odwiedziny w Polsce, które łączą się  z rozpoczęciem przez polską prowincję szensztackich Sióstr Maryi  roku przygotowań do jubileuszu 50-lecia powstania prowincji.  Pierwsze dwie siostry przyjechały do Polski w 1946 r. Po kilku latach zakorzenienia i rozwoju  została ukonstytuowana  prowincja - 1 maja 1964 r.

 

Siostra Generalna spotkała się z siostrami w Domu prowncjalnym w Otwocku- Świdrze, na które przybyły przedstawicielki ze wszystkich placówek w Polsce i z Delegatury Wschodniej.  Siostra M.Aleja zapoznała się z warunkami życia i pracy apostolskiej sióstr. Obecnie polska prowincja liczy 128 członkiń, z których 10 pracuje w Delegaturze. Siostry służą w formacji rodzinom, młodzieży, kobietom i dzieciom w duchu wychowawczego charyzmatu założyciela, o. Józefa Kentenicha (1885-1968). W Polsce siostry są także kustoszkami  4 sanktuariów szensztackich.

 

Wykład s. Generalnej M.Aleji na temat duchowych prądów w  międzynarodowej Rodzinie Sióstr, Otwock-Świder 19.05.2013 r.


Podczas trzech dni rodzinnego świętowania siostry przedstawiły dziewięcioletnią drogę przygotowań do jubileuszu prowincji, którego głównym akcentem będzie ofiarowanie BERŁA - znaku władzy nad sercami i wdzięczności  Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej w  Jej  Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze dnia  10 maja 2014 r. Kilkuletni wymiar duchowych przygotowań do jubileuszu był połączony z odnową życia wewnętrznego w nawiązaniu do ideału  prowincji – WIERNOŚCI.


W  piątek, 17 maja br. Siostra M. Aleja pielgrzymowała do tronu Królowej Polski na Jasną Górę, gdzie mogła modlić się przed obliczem  Czarnej Madonny i  doświadczyć duchowego bogactwa naszego narodu. Była to ogromna radość i pragnienie s. Generalnej, która wyniosła z Chile wielką miłość do bł. Jana Pawła II i do Jego Ojczyzny. 


W poniedziałek 20 maja br. odbędzie się spotkanie Siostry Generalnej z ks. abp. Henrykiem Hoserem, Ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej, na terenie której znajduje się nasz Dom prowincjalny. Ks. Arcybiskup odprawi także msze św. dla całej wspólnoty w kaplicy domowej w Otwocku- Świdrze. Nieodmiennie doświadczamy ojcowskiej troski i otwartości Ojca diecezji, za co z wdzięcznością mówimy – Bóg zapłać!


Przełożonej Generalnej, s. M.Aleji Slaughter życzymy błogosławionych owoców odwiedzin naszej Ojczyzny i prowincji. Modlimy się, aby był to czas umocnienia i nadziei na dalszy rozwój całej międzynarodowej Rodziny Szensztackich Sióstr Maryi.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie z s. Generalną przed Sanktuarium Wierności,

Otwock-Świder 20 maja 2013 r.« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写