Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Gdzie jesteśmy

Sanktuarium Przymierza


Informacje dla pielgrzymów

Ruch pielgrzymkowy wokół sanktuarium rozwija się systematycznie od chwili powstania i poświęcenia Sanktuarium, gdy nawiedził to miejsce najdostojniejszy pielgrzym - Jan Paweł II. Pielgrzymi przybywają indywidualnie i w zorganizowanych grupach, które mają nie tylko charakter religijny, ale także turystyczny i rekreacyjny. Łączenie obu tych elementów jest jedną z cech charakterystycznych dla tego niepowtarzalnego miejsca.  

 

Propozycje dla pielgrzymów i zgłoszonych grup:

  • Nabożeństwa i MSZE św. według stałego porządku liturgicznego. Eucharystia dla grup pielgrzymkowych w innych godzinach jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu.

 

  • POWITANIE GRUPY  i zapoznanie z historią kultu religijnego na Górze Chełmskiej, z posłannictwem Sanktuarium Przymierza. Informacje o  Ruchu Pielgrzymkowym działającym przy sanktuarium - po wcześniejszym zgłoszeniu grupy u Sióstr.

 

  • Proponujemy modlitewny program dla pielgrzymów: wspólne modlitwy w Sanktuarium, nabożeństwa maryjne, KAMIENNY RÓŻANIEC w terenie, medytacje, itd.

 

  • Zwiedzanie WIEŻY WIDOKOWEJ (32 m) z widokiem na piękną panoramę okolicy. WIEŻA czynna w godzinach 10.00 - 19.00 (czerwiec- wrzesień). W pozostałym czasie, w soboty i niedziele całego roku, od 10.00 do 16.00. UWAGA! Wejście na wieżę tylko przy dobrej pogodzie!

 

  • Na Górze można nabyć w sklepiku pamiątki z Góry Chełmskiej. SKLEPIK z PAMIĄTKAMI jest otwierany na życzenie.

 

  • Z myślą o pielgrzymach został przygotowany GOŚCINIEC - zadaszenie dla ok. 50 osób wraz z punktem małej gastronomii - ciepłe i zimne napoje, słodycze, posiłki. GOŚCINIEC jest otwarty od 10.00 - 19.00 (maj - wrzesień).

 

  • Góra Chełmska leży ok. 1, 5 km od Koszalina. Dojazd własnymi środkami lokomocji (pieszo - 0, 5 godz.). Przed bramą jest obwiązkowy PARKING. Wjazd na teren Sanktuarium dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

 

  • Prosimy o uszanowanie SACRUM  tego miejsca. Pielgrzymów obowiązuje zachowanie porządku według wskazań umieszczonych na tablicach informacyjnych.

 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写