Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Gdzie jesteśmy

Sanktuarium Zawierzenia


 

SANKTUARIUM ZAWIERZENIA - Sanctuarium Fidentiae na bydgoskich Piaskach powstało jako dar na Jubileusz Roku 2000.

 

Poświęcenia dokonał ks. abp Henryk Muszyński
wraz z ks. bp. Ignacym Jeżem

 16 czerwca 2001 roku.

 

 

Podczas uroczystości poświęcenia Metropolita powiedział m.in.: „Niech to sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej będzie miejscem, gdzie wraz z Rodziną Szensztacką cały kościół gnieźnieński i Kościół w Ojczyźnie naszej odnawia się nieustannie w swoim zawierzeniu, miłości i chrześcijańskiej nadziei".

W roku 2002 ks. abp H. Muszyński wydał dekret o nadaniu ODPUSTU  dla sanktuarium  Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach w Bydgoszczy  na dzień 16 czerwca, w rocznicę jego poświęcenia.

 

Sanktuarium Zawierzenia jest duchowym CENTRUM RUCHU SZENSZTACKIEGO w archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej i toruńskiej. Jest ono miejscem pielgrzymowania osób skupionych w Ruchu Szensztackim oraz grup parafialnych i różnych wspólnot religijnych z terenu archidiecezji,  z Polski, a nawet spoza jej granic.

 

 

Kontakt:  (informacje, zgłoszenia grup pielgrzymkowych):

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

ul. Smukalska 113
85-565 Bydgoszcz (Piaski)

tel.: 52/ 340 20 14
e-mail:  bydgoszcz.siostry@szensztat.pl

 

Diecezjalna strona: Sanktuarium Zawierzenia

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges