Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Powołanie

Świadectwa

Gdy Pan woła...

Bóg posługuje się różnymi sposobami, aby przemówić do serca człowieka, nie ma reguły. Każdy z powołanych, każda siostra ma swoją historię powołania, Bożego prowadzenia. Często ubogacamy się nimi i umacniamy na drodze codziennego życia. Może dzisiaj pomogą Tobie?
Świadectwem swojej drogi, bogactwem i "tajemnicą" powołania podzielą się siostry: M. Seweryna, M. Zoja,  M. Eligia i s. M.Damiana.


Więcej »

Nie dziwię się sobie

  Dla mnie dawanie świadectwa o swoim powołaniu, to jakby zatrzymanie się nad przedziwnym prowadzeniem i działaniem Boga w moim życiu.

Wychowałam się w rodzinie wierzącej. Zwykła rodzina tak jak wiele innych, ale Bóg miał w niej swoje ważne miejsce.


Więcej »

Muzyko, która napełniasz niebo

Pochodzę z Rosji, z Sankt-Petersburga, jestem skrzypaczką. Chciałam grać w najlepszych orkiestrach świata, grałam coraz lepiej i pokładano we mnie duże nadzieje. Chciałam mieć cudowną rodzinę i dużo dzieci, do momentu, gdy Jezus dotknął mego serca i już nie mogłam się pozbyć tak szalonej dla mnie myśli o wstąpieniu do Sióstr szensztackich, które poznałam, mając 15 lat.

Więcej »

Po 28 latach uważam tak samo...

Nazywam się  M. Eligia Pawlisz, pochodzę z Krajenki, z diec. bydgoskiej. Eligia to moje imię chrzestne, w naszym instytucie posługujemy się imionami, które się nie powtarzają. Większość sióstr przyjmuje przy obłóczynach nowe imię, ale ja zostałam przy swoim, nikt takiego we wspólnocie nie miał!

Więcej »

Już 16 lat poza Polską...

Od szesnastu lat przebywam w Niemczech w Szensztacie i zajmuję się prowadzeniem Sekretariatu Europy Wschodniej.  Moim zadaniem jest troska o pielgrzymów przybywających tutaj z Polski, Czech, Słowacji czy Rosji. Podejmuję także wiele kontaktów z polskimi rodzinami, które przyjmują Pielgrzymujące Sanktuarium – małą kapliczkę Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu.

Więcej »

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写