Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Powołanie

Powołanie jako dar Boga


Powołanie do życia konsekrowanego

Każda z tych dróg jest bardzo ważna i piękna, bo każda jest wezwaniem do służby Bogu i ludziom i na każdej można zrealizować powołanie do miłości. Zatrzymajmy się nad powołaniem do życia konsekrowanego.


Czym jest powołanie - to wielki dar i łaska jaką Bóg obdarza człowieka.
U początku powołania do służby Bożej jest zawsze inicjatywa Pana Boga, Boże wybranie a nie zasługa powołanego. To Bóg pochyla się nad zwykłym, prostym, często słabym człowiekiem, zaprasza go do współpracy i obdarza swoim zaufaniem. Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że niczym nie zasłużyły sobie na ten wielki dar. Słowa, które Chrystus kierował do Apostołów: Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to abyście szli i owoc przynosili... (por. ),  w szczególny sposób odnoszą się do osób konsekrowanych i duchownych.


Jest wielką tajemnicą dlaczego Pan Bóg wybiera akurat tę osobę, a nie kogoś innego, może w oczach ludzi bardziej doskonałego. Powołanie jest spotkaniem dwóch wolności. Chrystus w całkowitej swojej wolności wybiera, w bardzo delikatny, subtelny sposób zaprasza, i...  czeka na  wolną decyzję ze strony powołanego.
Pozytywna odpowiedź  na zaproszenie Chrystusa wymaga radykalizmu. Trzeba pozostawić swoje plany, karierę czy bogactwo a nawet najbliższych i pójść za Chrystusem.


Każde powołanie łączy się z ofiarą, ale jest też szczególną służbą, która staje się wielką radością, płynącą ze współuczestnictwa w zbawianiu świata. Nie ma chyba większej radości od tej kiedy człowiek uświadomi sobie, że jest narzędziem w ręku Pana Boga, że przez jego modlitwę, pracę, wyrzeczenie, inni mogą coraz bardziej poznać i pokochać Pana Boga.
 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges