Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Powołanie

Powołanie jako dar Boga


Każdy został obdarzony osobistym powołaniem

Mówiąc o powołaniu trzeba uświadomić sobie bardzo ważną prawdę: każdy z nas jest powołany. Pan Bóg powołał nas do istnienia, do bycia kimś bardzo ważnym i wielkim, do bycia kobietą lub mężczyzną. Powołanie - to Boży plan, to zamysł Bożej Miłości wobec człowieka.


W Księdze Rodzaju Starego Testamentu Bóg mówi: Uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo...

Bóg, który jest samą Miłością podzielił się tą Miłością z człowiekiem, a tym samym uzdolnił go, powołał do miłości.

Szczytem miłości jest świętość, każdy więc powołany jest do świętości, do bycia dzieckiem Bożym. Te powołania powszechne możemy realizować na różnych drogach życiowych, które  nazywamy powołaniem do danego stanu. Dla każdego człowieka Pan Bóg przewidział drogę życia, na której może osiągnąć szczęście. Naszym zadaniem jest tę drogę odkryć i realizować.


Jak jest moja droga, moje powołanie? To odwieczne pytanie, nurtuje każdego myślącego człowieka. W pewnym okresie swojego życia zastanawiamy się jak ma wyglądać moje życie, jaką drogę wybrać, co robić z darem życia?  Dróg jest wiele – wspaniała droga życia świeckiego w małżeństwie lub w stanie wolnym, która daje wiele możliwości godnego, świętego życia dla dobra własnego i społecznego, drogę życia duchownego w kapłaństwie, droga życia konsekrowanego, inaczej droga rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写