Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Apostolstwo

Pracownia Artystyczna - "lumen Bonae Matris"


ŚWIECE DEKORACYJNE

Świece są wdzięcznym elementem do dekoracji. Można stosować różne techniki zdobienia. Warto na początku przywołać kilka podstawowych informacji o tym bardzo ciekawym, pożytecznym i symbolicznym przedmiocie.

 

 

Świeca − źródło światła, zazwyczaj wykonane z paliwa stałego uformowanego w walec, wewnątrz którego, przez całą długość, umieszczony jest knot. Dawniej świece wykonywane były głównie z wosku pszczelego dla wyższych sfer. Biedniejsi używali zwierzęcego tłuszczu. Obecnie świece najczęściej produkowane są z parafiny lub stearyny. Przed wprowadzeniem elektryczności świece były powszechnym źródłem światła (za: Wikipedia).

 

 

 

Znaku świecy nie sposób oderwać od symboliki światła, która należy do najbardziej naturalnych i oczywistych dla wszelkich niemalże kultur i religii. Z czystością i jasnością kojarzy się zwykle świece białe. Wykorzystywane są podczas ceremonii religijnych. Tradycja palenia gromnic wywodzi się z czasów, gdy światło poświęconej świecy symbolizowało jasność wiary i skutecznie odganiało złe duchy. Dziś gromnice święci się je w kościele podczas święta Matki Boskiej Gromnicznej i płonące zanosi do domu.

 

 

 

W pracowni lumen Bonae Matris stosuje się kilka metod dekoracji świec:


I. Aplikacja świec woskiem


 Unikalna metoda stosowana przez s. M. Michalinę to aplikacje woskiem uszlachetnionym (naturalny, ale kolorowany wosk w arkuszach). Wosk jest wycinany i nakładany ręcznie na świecę. Indywidualny kontakt z materiałem, jednorazowy dobór koloru, kształtu i faktury, która jest formowana przez artystę w procesie naklejania,  dają niepowtarzalne elekty dekoracyjne.

 

      

 

II. Świece malowane ręcznie


Druga metoda dekoracji świec wykorzystywana przez s. Michaline to malowanie świec, ze specjalną formą utrwalenia rysunku. Do dekoracji stosowane są farby akwarelowe, tempery i różne kompilacje farb, które pozostają już "tajemnicą" artysty, ale sprawiają, że są to świece z duszą... Wszystkie elementy  malowane są ręcznie. Czasem techniki dekoracji są łączone.

 

                                  

 

III. Dekoracja świec na konkretne tematy - techniki łączone


Świece są piękne, gdy się podobają, gdy sprawiają swoim wyglądem i blaskiem radość. Siostra M.Michalina dekoruje wiele świec z tematem bożonarodzeniowym, wielkanocnym, na uroczystości ślubne, jubileusze, szczególne okazje. Wykonując je z konkretną intencją, włącza swoją pracę, ofiarę i modlitwę w duchowym darze dla odbiorcy. Elekty są niezapomniane.

 

             

 

 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写