Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Apostolstwo

Apostolat Pielgrzymującej MTA

Idea projektu i cele apostolskie

IDEA PROJEKTU Pielgrzymującej Matki Bożej  jest wyrosłą z potrzeb czasu metodą pastoralną, włączoną w duszpasterstwo Kościoła i oddziaływującą na życie współczesnych ludzi.

Więcej »

Jan Paweł II o Pielgrzymującej Matce Bożej

Ojciec Święty, bł. Jan Paweł II, tak mówił  o peregrynacji - nowym nawiedzeniu i strategicznym znaczeniu tej formy apostolatu:
  "Wysiłki Szensztatu są w szczególny sposób skierowane do rodzin


Więcej »

Historia Apostolatu

Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej ma swój początek w połowie ubiegłego wieku w Brazylii. W dniu 10 września 1950 roku siostra M. Teresinha Gobbo przekazała Janowi Pozzobon, jeden z obrazów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z prośbą, by zanosił go do rodzin oraz odmawiał z nimi różaniec. Inicjatywa ta - peregrynacja obrazu MTA - była wkładem Ruchu Szensztackiego z Brazylii w trwający w tamtejszym Kościele Rok Święty.

Więcej »

Jak założyć nowy Krąg?

Powstanie nowego Kręgu, można określić następującymi krokami:   1. Osoby, które poznały Apostolat i chciałyby założyć krąg w swojej parafii, powinny porozmawiać o tej inicjatywie z ks. Proboszczem, aby uzyskać jego zgodę. Jest to warunek konieczny do formalnego założenia kręgu.

Więcej »

Sł. Boży Jan Pozzobon

Jan Luis Pozzobon (1904-1985) Brazylijczyk, ojciec wielodzietnej rodziny, z zawodu  kupiec. Stał się inicjatorem peregrynacji obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu.

Więcej »

Sekretariat Apostolatu Pielgrzymującej MTA

Odpowiedzialni za projekt Apostolatu w Polsce:

Więcej »

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写