Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Apostolstwo

Zadania przy centrach szensztackich


W Polsce mamy  6 sanktuariów szensztackich wokół których tworzą się centra duchowości szensztackiej i ośrodki apostolskiego oddziaływania.

 

Wszędzie tam, choć w różnym zakresie, pracują apostolsko siostry, podejmując wysiłki animacji i służby w formacji wobec członków Ruchu, wspólnot, ale również dla wszystkich przybywających do sanktuariów, trafiających do naszych domów, szukających drogi duchowej odnowy, pogłębionej modlitwy czy zwykłego bycia w sanktuarium, blisko serca Matki Bożej.

 

Siostry są kustoszkami czterech sanktuariów. Łączy się to z niesieniem odpowiedzialności za działania duszpasterskie, ale także za organizację i materialne zabezpieczenie istniejących wokół sanktuarium ośrodków. W każdym jest inna sytuacja, wszystkie wymagają ogromnego zaangażowania i całkowitego oddania sił, aby oddawana była chwała Trójjedynego Boga i Jego Matki.

 

Sanktuarium Wierności znajduje się przy naszym Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze. Jest to pierwsze, centralne sanktuarium szensztackie w Polsce. Tutaj działa  Centrala Ruchu Szensztackiego. Prowadzimy także dom rekolekcyjny, podejmowanych jest dużo inicjatyw apostolskich. Sanktuarium jest także miejscem całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Sanktuarium Wieczernika z naszym domem w Winowie tworzy centrum duchowości szensztackiej dla diecezji opolskiej, gliwickiej, katowickiej, ale oddziałuje także na bardziej odległe ośrodki, np. z tym sanktuarium związane są grupy z Wrocławia. Należy zaznaczyć współpracę i otwarcie parafii Ducha Świętego w Winowie w tworzeniu codziennego obrazu centrum.

 

Sanktuarium Przymierza z racji uwarunkowań historycznych, poświęcenia go przez bł. Jana Pawła II i niepowtarzalnego położenia przyciąga wielu pielgrzymów. Obok wysiłków apostolskich, animacji życia liturgicznego, siostry podejmują trud tworzenia zaplecza  dla pielgrzymów

 

Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy jest duchowym centrum dla prężnie działającej Rodziny Szensztackiej z diecezji bydgoskiej, toruńskiej i licznych pielgrzymów. Przy sanktuarium prowadzimy dom rekolekcyjny.  Pociąga to za sobą w wysiłek organizacyjny i dużą odpowiedzialność duszpasterską. 

 

 

 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写