Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Założyciel

O.Józef Kentenich (1885-1968)

O. Józef Kentenich, nasz  Założyciel, jest  także ojcem i założycielem wielu wspólnot, tworzących międzynarodowe Dzieło Szensztackie. Ojciec miał wielkie, kochające serce, całe życie oddał na służbę człowieka z miłości do Ojca Niebieskiego i Matki Bożej, której czuł się wybranym dzieckiem.

Więcej »

Rozszerzony życiorys

• Dzieciństwo
Ojciec Józef Kentenich urodził się 16 XI 1885 r. w Gymnich k/ Kolonii. Z powodu ciężkiej sytuacji materialnej, w wieku 9 lat, matka oddała go do sierocińca św. Wincentego w Oberhausen. Nie mogąc zająć się wychowaniem syna, zawierzyła małego Józefa Matce Bożej.


Więcej »

SEKRETARIAT o. Kentenicha, beatyfikacja

Trwa proces beatyfikacyjny. Zachęcamy do ufnego proszenia Sługi Bożego Ojca Józefa Kentenicha o pomoc i wstawiennictwo w każdej trudnej sprawie, po ludzku niemożliwej do rozwiązania. Bóg chętnie pomaga, gdy wstawiają się za nami ci, którzy za życia kochali Go ponad miarę!

Więcej »

Świadectwa o Ojcu

Spośród wielu świadectw o naszym Ojcu Założycielu przytaczamy kilka wybranych z wypowiedzi hierarchów Kościoła. Niektórzy z nich osobiście spotkali się z o.Kentenichem:

Więcej »

Pozycje książkowe w j. polskim

O. Kentenich zostawił bardzo bogatą spuściznę w formie książek, wykładów, modlitw. Kilka pozycji jest przetłumaczonych na język polski, wiele z wykładów czeka na wydanie, są w zbiorach naszego Instytutu i innych wspólnot Dzieła Szensztackiego w Polsce. Coraz bogatsza jest lista opracowań systemu wychowania i systemu pedagogicznego  o. J. Kenetenicha.

Więcej »

Modlitwy, myśli, aforyzmy o.Kentenicha

Wierzę mocno, że nigdy nie zginie, kto wiernie w przymierzu miłości żyje.                                                                                               o. Józef Kentenich

Więcej »

Prezentacja - Krzyż w życiu o.Kentenicha

Przedstawiamy prezentacje "Krzyż w życiu o. Kentenicha",  przygotowaną na ROK WIARY '2013. Prezentacja zawiera charakterystykę życia o. Kentenicha pod kątem najtrudniejszych wydarzeń, chwil doświadczeń wiary, prób, ale i niezłomnej wierności w kroczeniu za Zabawicielem. Ufamy, że taka forma spotkania z o. J.Kentenichem, będzie dla wielu osób okazją do poznania tego niezwykłego człowieka i pomocą jak przeżywać swoje osobiste doświadczenia, jak z odwagą przyjmować KRZYŻ JAKO WYZWANIE - znak miłości Boga.

Więcej »

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges