Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Placówki


Placówka w Zakopanem

Placówka powstała 1972 r., znajduje się na terenie parafii ks. Pallotynów na Krzeptówkach, w niedalekiej odległości od Sanktuarium Fatimskiego. Dom nasz spełnia funkcje wypoczynkowo-rekolekcyjną dla sióstr, członków Ruchu i innych wspólnot. Głównym zadaniem sióstr jest troska o przybywających gości.

                                               
Pierwsze siostry szensztackie przybyły do Zakopanego już w 1960 roku. Podjęły pracę przy parafii ks. Pallotynów. Poznały wtedy i zaprzyjaźniły się z panią Jadwigą Gross i panią Bronisławą Staszel-Polankówą, które później poprosiły nas do poprowadzenia ich domów. Obecnie w dawnym domu pani Bronisławy Staszel–Polankówny, wielkiej polskiej narciarki, patriotki, wspaniałej Gaździny na Przysłopie Miętusim, znajduje się izba poświęcona jej pamięci. Zapraszamy do odwiedzenia naszego domu i zapoznania się z osobą Bronisławy Staszel-Polankówny.

 

 

 

 

Kontakt:

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

Ul. Krzeptowskiego 36/38

34–505 ZAKOPANE

tel.: 18 / 207 09 77

e-mail:  zakopane.siostry@szensztat.pl
 

 

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges