Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Placówki


Placówka w Radlinie

Placówka w Radlinie,  w parafii św. Marii Magdaleny  (archidiecezja katowicka), powstała w 1968 roku. Od początku istnienia placówki Siostry pracują w katechizacji i w zakrystii.

 

 

Parafia radlińska ma bogate tradycje i historię, obecnie liczy około 4 tys. wiernych, stąd pochodził m.in. śp. ks. kard. Bolesław Kominek (1903-1974). 

 

Od 1980 r. rozpoczęłyśmy pracę z rodzinami w duchu charyzmatu. Były to pierwsze grupy rodzin Ruchu Szensztackiego, które powstały w Polsce. Przez zawarcie przymierza miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną tworzyły one fundament Dzieła Rodzin w naszej Ojczyźnie. 

 

 

Obecnie Ruch Szensztacki – w formie grup rodzin, matek szensztackich i kręgów Apostolstwa Pielgrzymującej Matki Bożej – rozwija się także w innych parafiach na terenie archidiecezji katowickiej: Radlin Górny, Boguszowice, Rydułtowy, Suszec, Kamień, Jedłownik, Niedobczyce.

 

  • W 2010 roku Siostry podjęły nowy projekt związany z apostolstwem powołaniowym.

 

PROJEKT  'NIEDZIELA POWOŁAŃ' realizowany jest przez siostryparafiach diecezji katowickiej. Ma on na celu kształtowanie świadomości o życiu konsekrowanym, pokazanie jego wartości, budzenie nowych powołań, a także szersze zapoznanie wiernych z duchowością Ruchu Szensztackiego.  Inicjatywa objęła już około 30 parafii.  Podczas niedzielnych  Mszy św. s. M.Celina  dzieli się świadectwem swojego powołania i misją Szensztatu w Kościele.

Dnia 2 lutego 2011 r.  ks. abp. Damian Zimoń ogłosił w metropolii śląskiej Rok Życia Konsekrowanego. Projekt powołaniowy okazał się bardzo trafnym wkładem w ten nurt życia diecezji.  Daje to także możliwość pełnego zaangażowania się w przeprowadzanie apostolstwa powołaniowego, na które ks. Proboszczowie odpowiadają z wielką otwartością.


s. M. Celina o projekcie:
„Jeszcze przed rokiem nie byłam pewna, czy temat powołania będzie ‘atrakcyjny’ w obecnym czasie… Już po kilku spotkaniach w parafiach zorientowałam się, że ludzie są  bardzo otwarci i wdzięczni za podjęcie tego tematu, ponieważ odkrywają, że oni też zostali obdarzeni powołaniem, które mają rozwijać i realizować a przez to osiągać szczęście...  Podejmowane tematy 
budzą świadomość powołaniową i są przyjmowane z otwartością nie tylko przez osoby świeckie, ale także przez kapłanów. 
Dla mnie nie jest to jedynie projekt, ale także potrzeba mojego serca, by po tylu latach kroczenia za Chrystusem, dać świadectwo swojego powołania, które bardzo kocham. Z wielką radością odwiedzam kolejne parafie, by podzielić się cząstką szczęścia, którym Dobry Bóg mnie obdarzył. Przy tej okazji mogę dzielić się charyzmatem Szensztatu, w którym uczestniczę ja, moje współsiostry oraz kapłani, rodziny, matki, chorzy,  młodzież, dzieci, żyjący w przymierzu miłości z Maryją, Matką Trzykroć Przedziwną.

Projekt  powołaniowy wspierają i pomagają mi realizować członkowie Ruchu Szensztackiego poprzez modlitwę i bezpośrednią pomoc, np. w dojeździe do danej parafii. Modlitwą wspiera mnie także moja domowa wspólnota sióstr, która modli się w intencjach parafii, gdzie apostołuje, a przede wszystkim  Maryja, towarzysząca mi w  wizerunku jako Pielgrzymująca Matka. Jestem świadoma, że to ONA apostołuje, a ja jestem tylko Jej narzędziem. To daje mi radość i odwagę do pracy apostolskiej”.
 

  • Dekoracje wykonywane obecnie w kościele parafialnym przez zakrystiankę, s. M.Hiacyntę zdobywają popularność w okolicy - patrz: galeria
  • Siostra katechetka, M. Michaela Błachut, oprócz pracy katechetycznej apostołuje, prowadząc kreatywne zajęcia plastyczne dla dzieci, dorosłych i katechetów, które cieszą się dużym zainteresowaniem -  warsztaty rękodzieła.

 

 

 

Kontakt:

 

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

ul. Chrobrego 106 A

44-313 Wodzisław Śl. -  RADLIN II

tel. 32/ 456 59 49

e-mail: radlin.siostry@szensztat.pl

 

 

 Placówka i dekoracje kościoła:

 

                                                     

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写