Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Placówki


Placówka w Winowie k.Opola

Placówka w Winowie powstała w 1987 roku, jako zaplecze dla powstającego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Obecnie spełnia funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej. Siostry posługują także w parafii pw. Ducha Świętego w Winowie, podejmując obowiązki organistki i zakrystianki.

 W Ruchu Szensztackim na terenie diecezji opolskiej oraz w diecezji gliwickiej siostry podejmują pracę apostolsko-animacyjną. Specyfika pracy polega na spotkaniach z grupami rodzin, młodzieży i dzieci, na które siostry dojeżdżają do odległych czasem parafii. Wszystkie siostry są włączone w posługę pielgrzymom, przybywającym do SANKTUARIUM WIECZERNIKA (Sanctuarium Coenaculum),  bezpośredno przy oprowadzaniu grup, prowadzeniu modlitw, głoszeniu konferencji, jak i duchowo, ofiarowując swoją pracę i modlitwy w intencjach pielgrzymów. 


Do placówki należy filia w Opolu, gdzie mieszkają 2 siostry, pracujące w Kurii Opolskiej.


Kontakt:
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi
WINÓW,  al. Ks. J. Kentenicha 6

46-060 PRÓSZKÓW

tel.: 77 / 474 83 81

e-mail: winow.siostry@szensztat.pl

 

Filia w Opolu:

ul.Dwernickiego 8/2

45-049 OPOLE

tel.: 77 / 454 24 99

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写