Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Formacja


Formacja jest działaniem, które ma na celu ukształtowanie osobowości tak, by każda z nas jako osoba konsekrowana mogła dobrze wypełnić swoje powołanie w duchu charyzmatu Instytutu. Po oficjalnym czasie formacji, który trwa 8,5 roku, kontynuujemy nieustanną troskę o rozwój życia duchowego, określany jako formacja ciągła. Można powiedzieć, że czas formacji we wspólnocie rozciąga się na całe życie.

 

 

Oficjalny czas formacji rozpoczyna półroczny postulat, poprzedzony kandydaturą. Kolejny etap to dwuletni nowicjat, po którym składamy przyrzeczenia według rad ewangelicznych na jeden rok, zawierając umowę z Instytutem. Po roku ponawiamy przyrzeczenia na dwa lata, a po tym upływie czasu na kolejne - trzy. Okres formacji kończy się wieczystymi przyrzeczeniami.

 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写