Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Siostra M.Emilia Engel


Życzę Tobie, abyś przez wszystkie dni twojego życia
głęboko doświadczał ojcowskiej miłości Boga
i macierzyńskiej miłości Maryi.

Siostra M. Emila


 

Siostra M. Emilia Engel (1893-1955) nasza współsiostra, była współzałożycielką Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Jej życie i droga duchowa pod kierownictwem Ojca Założyciela jest  dla naszej wspólnoty i dla coraz szerszego kręgu ludzi, znakiem owocności i błogosławieństwa, które doprowadziło Siostrę Emilię - kobietę i siostrę, do pełni rozwoju duchowego, do świętości. Jej proces beatyfikacyjny został otwarty dnia 12 października 1999 roku w Trewirze. Obecnie akta są już w Rzymie.


 

Symptomem dzisiejszych czasów jest przede wszystkim lęk.

Jest on uczuciem charakteryzującym współczesnego człowieka.

Wszyscy moglibyśmy na ten temat wiele powiedzieć.

      o. Józef Kentenich

 

Siostra Emilia doświadczała w życiu uczucia paraliżującego ją lęku i własnej nędzy. Ponadto cierpiała także na długotrwałą ciężką chorobę wraz z postępującym paraliżem. Pomimo to podjęła odpowiedzialne zadania w naszej wspólnocie i z miłością służyła siostrom. Bóg wykorzystał jej wszystkie ograniczenia, by doprowadzić ją do świętości. Podstawą było całkowite zawierzenie Opatrzności Bożej i głęboką dziecięca wiara - na którą otwierał ją o. Kentenich.  On sam dostrzegał w tym szczególne posłannictwo, które Siostra Emilia otrzymała od Boga dla współczesnego człowieka. Tak o tym mówił:


Jej [s. Emilii] posłannictwo polega na wyzwalaniu ludzi z lęku
i ich wewnętrznych problemów oraz zadamawianiu
w ojcowskim Sercu Boga.

 

                                   o. Kentenich z s. Emilia Engel

 

Miejscem szczególnie bliskim Siostrze Emilii było sanktuarium, w nim znalazła duchową ojczyznę, a w Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej mądrą Wychowawczynię. Jej życie stało się życiem w Maryi, pewnego razu stwierdziła:

Dla Matki Bożej mogę wszystko!
 

 

 

To głębokie zjednoczenie z Ojcem Niebieskim i Jego Matką odbijało się w życiu Siostry Emilii, mamy wiele świadectw o jej osobie:

„Nigdy nie zapomnę krótkiego spotkania z tak dobrą kobietą.

To było jak doświadczenie wieczności.”

 

Pewien współczesny jej kapłan dzielił się:

„Chciałbym znowu popatrzeć w promienne oczy siostry Emilii.

Wtedy wszystko w moim życiu wróci do normy."

 

Była koleżanka opowiada: 

„Często mówiliśmy do niej: Emilio, nazywasz się „Anioł”

(w j. niem. Engel znaczy anioł) i rzeczywiście w nim jesteś.”


 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges