Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Delegatura Wschodnia

Apostolat naszego Instytutu za wschodnią granicą Polski rozpoczął się 29 maja 1990 roku. Tego dnia trzy pierwsze siostry wyruszyły do Grodna na terenie Białorusi. Początki były trudne, ale siostry były pełne optymizmu. Wiedziały, że ich misja wpisuje się w duchowe pragnienia Ojca Założyciela wyrażone już w liście z Dachau w 1943 roku, i w modlitwach całej Rodziny Szensztackiej rozpoczętej w 1951 roku.

Więcej »

Dni Delegatury, 2011 r.

W dniach 26-28 lipca 2011 r. miały miejsce Dni Delegatury Wschodniej naszej prowincji. Odbyły się one po raz pierwszy w Moskwie, a ich hasłem były słowa: „Szukam o Panie, Twojego oblicza” (Ps 27[26],8).

W Dniach Delegatury uczestniczyła siostra Prowincjalna M. Lidia Czerwonka oraz wszystkie Siostry pracujące w Rosji i na Białorusi.


Więcej »

Dni Delegatury, 2012 r.

W dniach 27-29 lipca 2012 r. odbyły się po raz drugi „Dni Delegatury” polskiej Prowincji – czas duchowej odnowy, refleksji, pochylenia się nad problemami dotyczącymi Delegatury, ale także czas pogłębienia wspólnoty i pielęgnowania rodzinnych więzi. Relację z tego wydarzenia przesłała nam delegatka, s. M.Agnes. Jej informacja ubogacona jest osobistą refleksją sióstr pracujących w Delegaturze Wschodniej.

Więcej »

Diecezjalne Dni Młodych w St. Petersburgu

W dniach 17-19 sierpnia 2012 r. w St. Petersburgu odbywały się Diecezjalne Dni Młodzieży, które zgromadziły ponad 100 młodych osób, razem ze swoimi duszpasterzami, z różnych miast archidiecezji moskiewskiej, m. in. z Tuły, Niżniego Nowgorodu, Kaliningradu i Biereznikow. O przebiegu Dni Młodzieży i swoim w nich udziale, pisze dla nas s. Marianna Kułakowska z Delegatury Wschodniej, pracująca w Puszkinie (St. Petersburg):

Więcej »

Rekolekcje w Moskwie 13-14.10.2012 r.

W dniach 13-14 października br. w Moskwie odbyły się dwudniowe rekolekcje dla osób należących już do Ruchu Szensztackiego, dla osób odpowiedzialnych za kręgi Pielgrzymujące Sanktuarium i sympatyków. Rekolekcje poprowadziła s. M.Lidia Czerwonka, przełożona prowincjalna Sióstr Szensztackich. Relacje z tego wydarzenia przesłali z Moskwy Andriej i Marina z Moskwy, którzy już od kilku lat należą do Ruchu. Zamieszamy ich tekst w j. rosyjskim i tłumaczenie, którego dokonała dla nas s.M.Agnes, odpowiedzialna za Delegaturę.

Więcej »

Lux ex Oriente - Światło ze Wschodu

Przekazujemy relacje z dnia skupienia, które odbyło się w II niedzielę Adwentu w naszym domu w Puszkinie - Aleksandrowskaja, 8 grudnia 2012 r. Informację przekazały nam siostry Marianna i M.Adela, a przetłumaczyli ją na j. rosyjski Marina i Andriej z Moskwy. 

Więcej »

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写