Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Założyciel


Świadectwa o Ojcu

Spośród wielu świadectw o naszym Ojcu Założycielu przytaczamy kilka wybranych z wypowiedzi hierarchów Kościoła. Niektórzy z nich osobiście spotkali się z o.Kentenichem:

Biskup Münster, Heinrich Tenhumberg w swoim „Testamencie” 1979:

„Wiele w moim duchowym i kapłańskim życiu zawdzięczam ojcu Józefowi Kentenichowi. Bez niego i pomocy w wierze, jakiej doświadczyłem w Rodzinie Szensztackiej, nie zostałbym wogóle kapłanem...”.


Biskup Antonio P. Misiora z Brazylii, 20.10.1982:

„Życie ojca Kentenicha otwiera nową historię dla Kościoła..., dla uświęcenia dzisiejszego świata... Ojciec Kentenich wyróżniał się przez wierność Kościołowi i wewnętrzną miłość do Matki Bożej... Był bohaterem na wygnaniu i w Dachau.


Biskup Antonio P. Misiora z Brazylii, 20.10.1982:

„Życie Ojca Kentenicha otwiera nową historię dla Kościoła ... dla uświęcenia dzisiejszego świata ... Ojciec Kentenich wyróżniał się przez wierność Kościołowi i wewnętrzną miłość do Matki Bożej ... Był bohaterem na wygnaniu i w Dachau...”.


Kardynał Ottaviani, 24.05.1972:

„Ojciec Kentenich uświęcił się dźwigając krzyż. To prawda, że jego Dzieło zyskało wielbicieli i przeżyło triumfy. Ale on nie dbał o triumfy. Troszczył się o jedno – wiedzieć, jak należy nieść krzyż. Przez to dał przykład dobrego chrześcijanina, ... uświęcenia się przez naśladowanie Zbawiciela do miłości Kościoła, aby nasz lud i kraj wypełniły nowe siły i radość wiary”.


Papież Paweł VI, 24.05.1972:

„Życie waszego Założyciela o. Józefa Kentenicha, można zamknąć w znaczących słowach, które znajdują się na jego grobowcu: Dilexit Ecclesiam – „Umiłował Kościół”. Te słowa chcemy razem z nim dać wam jako wasz program...” .


Papież Jan Paweł II  28.11.1980 w Rzymie:

„W pełnym wdzięczności uznaniu dla duchowego spadku, jaki pozostawił Kościołowi, nazwałem O. Kentenicha w czasie mojej niedawnej wizyty w Fuldzie, jedną z największych postaci kapłańskich najnowszej historii, chcąc w ten szczególny sposób oddać mu cześć ...”

„Znajdujemy się na początku nowej ery. Powinniśmy być  narzędziami Boga w ewangelizacji obecnej i przyszłej kultury. Niech miłość Maryi, którą był napełniony o. Kentenich, daruje wam zawsze odwagę, zapał i entuzjazm, aby na nowo głosić Ewangelię Jezusa”.


Kard. Józef Ratzinger – Ojciec Święty Benedykt XVI:

„Z jego [o. Kentenicha] życia, słów i Dzieła wychodzi moc światła, które może wskazać drogę”.

 

 

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写