Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Założyciel


O.Józef Kentenich (1885-1968)

O. Józef Kentenich, nasz  Założyciel, jest  także ojcem i założycielem wielu wspólnot, tworzących międzynarodowe Dzieło Szensztackie. Ojciec miał wielkie, kochające serce, całe życie oddał na służbę człowieka z miłości do Ojca Niebieskiego i Matki Bożej, której czuł się wybranym dzieckiem. Był przekonany, że ma być dla ludzi znakiem miłosiernej, ojcowskiej miłości Boga. Ci, którzy go znali, dają świadectwo, że został przez Boga obdarzony charyzmatem duchowego ojcostwa. Wielu ludzi dzięki jego posłudze doświadczyło wychowawczej mądrości, miłości i dobroci Boga Ojca. Ojciec Założyciel prowadził wszystkich drogą przymierza miłości z Maryją. Rysem, który go charakteryzował, była głęboka, praktyczna wiara w Opatrzność Bożą, którą się zawsze kierował i wskazywał tę drogę innym.

 

 


O. Józef Kentenich zmarł w opinii świętości 15 września 1968 r. , niedługo potem w 1975 r. został otworzony jego proces beatyfikacyjny. Na sarkofagu, znajdującym się w miejscu śmierci, umieszczono napis: Dilexit Ecclesiam – „umiłował Kościół”. Słowa te charakteryzują kapłańską drogę Ojca  - bezgraniczne oddanego Bogu i ludziom w służbie Kościołowi. 

 

 

Krótkie KALENDARIUM ŻYCIA o. J. Kentenicha:

16.11.1885       urodzony w Gymnich k/Kolonii
1904                 wstąpienie do Stowarzyszenia Księży Pallotynów
8.07.1910         święcenia kapłańskie, zostaje nauczycielem
                        w Niższym Seminarium  w Ehrenbreitstein
1912-1919         ojciec duchowny w Vallendar / Schönstatt
18.10.1914        założenie Ruchu Szensztackiego
1941 –1945        uwięzienie przez narodowych socjalistów w więzieniu w Koblencji,
                        a następnie w obozie koncentracyjnym w Dachau
1946-1950         podróże zagraniczne celem rozbudowy Ruchu
1951-1965         czas próby, pobyt w Milwaukee (USA)
1965                 ostatnie lata życia w Szensztacie
15.09.1968        śmierć w kościele Trójcy Świętej w Szensztacie
10.02.1975        otwarcie procesu beatyfikacyjnego
  

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写