Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Nasza wspólnota


Struktura wspólnoty - grupy kursowe

Siostry, które wstępują do wspólnoty w tym samym roku, tworzą grupy kursowe. Kursy są samodzielne (autonomiczne) w kształtowaniu specyficznej dla kursu sposobu i form naśladowania Matki Bożej, wspólnie przeżywają okresy formacji, idą przez życie we wspólnocie  połączone duchowym pokrewieństwem i wspólną misją w służbie Kościołowi.

Struktura kursowa jest wpisana w nasze Ustawy, każda siostra jest członkinią jakiegoś kursu.

 

Ze względu na świecki charakter naszego Instytutu część sióstr - siostry internistki, prowadzą życie we wspólnocie, w jednolitym stroju, a siostry  eksternistki pozostają w ubiorze świeckim lub w stroju jednolitym, pojedynczo, na placówkach lub w świecie. Eksternistki, pracując w różnych zawodach kobiecych, są w stałym kontakcie ze współczesnym światem i czują się duchowo odpowiedzialne za środowiska w których przebywają i pracują. Siostry internistki w szczególny sposób są odpowiedzialne za pielęgnowanie życia wspólnego.

« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写