Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Siostry Wieczystej Adoracji N.S.


Siostry Wieczystej Adoracji N.S.

Wspólnota Sióstr Adoracji  Najśw. Sakramentu jest gałęzią kontemplacyjną naszego Instytutu Sióstr Maryi. Jej powstanie  Założyciel odczytał z wielkiej potrzeby serca sióstr, z pragnienia modlitwy i adoracji Jezusa Eucharystycznego.

W Polsce już w 1975 roku siostry utworzyły Krąg Sióstr Adoracji Najśw. Sakramentu. Wraz z poświęceniem pierwszego oryginalnego sanktuarium szensztackiego, Sanktuarium Wierności w Świdrze (1981), zaistniały zewnętrzne warunki dla założenia wspólnoty adoracyjnej. Stało się to 26 sierpnia 1983 roku, erygowana została wtedy placówka Sióstr Wieczystej Adoracji N.S., tworząc w ramach Prowincji odrębną wspólnotę o charakterze kontemplacyjnym.


Siostry Adoracji o sobie:
 

Główne apostolstwo - modlitwa

Modlitwa jest naszym głównym apostolstwem, to znaczy, że praca powinna być dla nas przerwą w modlitwie, a nie odwrotnie, chociaż podczas pracy staramy się również o zjednoczenie z Bogiem. Poprzez naszą modlitwę i milczenie pragniemy także pomagać innym w pielęgnowaniu życia wewnętrznego.

 

Nasze zadania

Celem naszego życia jest adoracja Najświętszego Sakramentu.Oddajemy Bogu nasze serce przez pielęgnowanie życia wewnętrznego; staramy się jak najwierniej spełniać wolę Bożą w codziennym życiu; adorujemy Boga serca, Boga życia i Boga ołtarzy.

 

Styl życia - modlitwa i praca

Do naszego stylu życia należy milczenie i odosobnienie. Nie posiadamy klauzury w sensie ścisłym (instytut świecki), ale odosobnienie traktujemy jako formę specyficznej obecności pośród świata. Istotnym elementem naszego powołania i stylu jest  nocna adoracja.


Codzienną pracę łączymy  z naszym głównym zadaniem jakim jest modlitwa

Z modlitwą łączy się korespondencja ze wszystkimi, którzy przesyłają nam swoje intencje modlitewne w listach i drogą elektroniczną (Skrzynka intencji). Wszystkie intencje powierzamy Trójjedynemu Bogu i Matce Bożej podczas  modlitw wspólnotowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium.

Zajmujemy się także paramentyką – haftujemy głównie sztandary oraz antepedia. Wykonujemy również inne prace artystyczne, takie jak: ozdabianie świec, wiązanie różańców, itp.


Do naszego apostolstwa należy animacja  Kręgu Adoracji Najśw. Sakramentu, korespondencja z osobami należącymi do Kręgu Adoracji, których jest obecnie ok. 950 w Polsce i ponad 600 na Białorusi. Staramy się podtrzymywać duchową łączność z tymi osobami, piszemy kwartalne listy duchowe. Raz w roku zapraszamy członków Kręgu na wspólnotowe dni skupienia. Odpowiadając na znaki czasu - potrzeby współczesnego człowieka animujemy także skupienia modlitewne  (więcej: Rekolekcje w ciszy dla kobiet). 

Jesteśmy także kustoszkami  Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze. Jest ono dla nas miejscem codziennej modlitwy wspólnotowej, Liturgii Godzin i adoracji eucharystycznych. Dbamy o wystrój sanktuarium – układamy kwiaty, dbamy o czystość i bezpieczeństwo.

 

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej jest otwarte codziennie,

adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach: od 8.00 do 18.00. ZAPRASZAMY!

 

 

Kontakt:

Siostry Wieczystej Adoracji N.S.
ul. Czecha 9/11
05-402 OTWOCK

 

tel. 22 / 779 34 24 (furta)
e-mail: adoracja@szensztat.pl

 

Na potrzeby wspólnoty Sióstr Adoracji można składać ofiary:


Nr konta: PKO BP oddział w Otwocku
PKO BP 31 1020 1127 0000 1602 0084 1015

Bóg zapłać!

 

  

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges