Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Placówki

Obecnie Instytut ma kilka placówek w Polsce, na których rozwija działalność apostolską, oddziałując na różne diecezje i parafie. Głównie domy się przy centrach szensztackich tworzonych przy sanktuariach Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze, w Winowie, na Górze Chełmskiej w Koszalinie i w Bydgoszczy.
  Placówki polskiej prowincji:


Więcej »

Dom Prowincjalny w Świdrze k.Warszawy

Dom Prowincjalny i formacyjny, główna placówka Instytutu, znajduje się w Otwocku-Świdrze k. Warszawy. Jest  to dom macierzysty dla całej wspólnoty Sióstr  Maryi w Polsce. W Domu prowincjalnym obywa się także formacja początkowa sióstr, tutaj są prowadzone nowicjaty i tercjaty.

Więcej »

Placówka w Poznaniu

Placówka w Poznaniu należy do najstarszych placówek w naszej prowincji, została założona w 1949 r. Obecnie siostry w Poznaniu katechizują w dwóch parafiach: św. Wawrzyńca i św. Jerzego.

Więcej »

Placówka w Radlinie

Placówka w Radlinie,  w parafii św. Marii Magdaleny  (archidiecezja katowicka), powstała w 1968 roku. Od początku istnienia placówki Siostry pracują w katechizacji i w zakrystii.

Więcej »

Placówka w Zakopanem

Placówka powstała 1972 r., znajduje się na terenie parafii ks. Pallotynów na Krzeptówkach, w niedalekiej odległości od Sanktuarium Fatimskiego. Dom nasz spełnia funkcje wypoczynkowo-rekolekcyjną dla sióstr, członków Ruchu i innych wspólnot. Głównym zadaniem sióstr jest troska o przybywających gości.

Więcej »

Placówka w Winowie k.Opola

Placówka w Winowie powstała w 1987 roku, jako zaplecze dla powstającego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Obecnie spełnia funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej. Siostry posługują także w parafii pw. Ducha Świętego w Winowie, podejmując obowiązki organistki i zakrystianki.

Więcej »

Placówka w Koszalinie, ul. Zielona

Placówka na ul. Zielonej w Koszalinie obejmuje obecnie 7 sióstr. Jedna  pracuje jako pielęgniarka w Szpitalu Wojewódzkim. Dwie siostry  prowadzą przy ul. Norwida dom dla Biskupów koszalińskich (filia placówki).

Więcej »

Placówka w Kartuzach

Placówka istnieje od 1987 roku. Obecnie siostry obsługują zakrystię w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Placówka jest także miejscem apostolskiego oddziaływania, tutaj spotyka się grupa matek należących do Ruchu Szensztackiego,  rozwijają się kolejne kręgi Pielgrzymującej Matki Bożej.

Więcej »

Placówka na Górze Chełmskiej w Koszalinie

Placówka na Górze Chełmskiej w Koszalinie jest głęboko wpisana i podporządkowana działalności Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, nazwanego Sanktuarium Przymierza (Sanctuarium Foederis). Placówka powstała w 1991 roku, po poświęceniu Sanktuarium przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Więcej »

Placówka w Bydgoszczy (Piaski)

Placówka na Piaskach jest integralną częścią centrum Ruchu Szensztackiego w diecezji bydgoskiej. Obejmuje 6 sióstr, które mieszkają przy Sanktuarium Zawierzenia (Sanctuarium Fidentie).

Więcej »

Placówka w Gdyni

 W Gdyni siostry pracują w katechizacji oraz obsługują zakrystię w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi. Podejmują także służbę formacyjną w grupach rodzin i dziewcząt na terenie archidiecezji gdańskiej.

Więcej »

Bronisława Staszel-Polankówna

Bronisława Staszel-Polankówna, bohaterka niniejszego tekstu była z pewnością osobą niezwykłą. Znakomita narciarka, mistrzyni Polski, uczestniczyła w mistrzostwach świata FIS w Zakopanem (1929) i w wielu międzynarodowych zawodach narciarskich. Była 8-krotną mistrzynią Polski w narciarstwie. W latach 30-tych objechała na swoim rowerze całą Polskę. Po wojnie, do roku 1956 prowadziła schronisko na Przysłopie Miętusim w Tatrach Zachodnich, nazywano ją „Gaździną z Miętusiej”. Była wielką patriotką, walczyła w powstaniu warszawskim (1944), została odznaczona Krzyżem Walecznych.

Więcej »

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges