Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

POWOŁANIE - REKOLEKCJE

Moja „mała” droga…

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie” (Mk 13, 33 – 37).

 

Płomień adwentowego oczekiwania


Każdy z nas na coś czeka. Niektórzy czekają  bardzo długo. Inni zaś czekają odrobinę krócej.  Kiedy czeka się na coś bardzo ważnego, to bez względu na to, czy są to 2 godziny czy 2 tygodnie, każda chwila czekania jakby się wydłużała. Kiedy na coś bardzo się czeka to chciałoby się, żeby ta ważna chwila nadeszła jak najszybciej. Już, teraz! W tej chwili.   Z zniecierpliwieniem myślimy: „niech to się już stanie”, „ileż można czekać?”, „czy to wszystko rzeczywiście musi tak długo trwać?”… Trzeba szczerze przyznać, że czasem nie potrafimy czekać. Nie potrafimy przemienić  czasu czekania w czas… Oczekiwania!
Może się wydawać, że „czekanie” i „oczekiwanie” to jedno i to samo. Otóż nie, to nie jest to samo. Mówiąc „Czekam”, zatrzymujemy się w miejscu. Stajemy w wyznaczonym punkcie i po prostu, czekamy. Ani kroku naprzód, skupiając się przede wszystkim na „czekaniu”, a życie niech się toczy. I takie czekanie czasem jest dobre, potrzebne, by się zatrzymać. Czym w takim razie jest „Oczekiwanie”? Oczekiwanie to otwarcie serca na to czego chce dla nas Pan Bóg, który chce przecież dla nas jak najlepiej.  Oczekiwać to znaczy Czuwać! Czuwać by nie przegapić tego co najważniejsze – swojego Życia! By nie przegapić przyjścia Tego, który JEST Najważniejszy! Jezusa, który nieustannie przychodzi i tak jak my, Oczekuje.
Pan Jezus chce byśmy czuwali nie tylko w czasie do tego „ustalonym”, ale byśmy czuwali w każdym czasie. Oczekuje od nas tego, że podejdziemy bliżej, że z pokojem serca otworzymy się na to co On swoim przyjściem chce w nas budować, tworzyć, przemieniać. Jezus przychodzi do każdego z nas, jak płomień do świecy. Płomień, który zapala i pozostaje tak długo jak tylko świeca jest w stanie się palić… do końca, na zawsze. Daje nam Płomień, z ufnością, że i my zechcemy tak jak On, z pokojem oraz cierpliwością, czuwać – Oczekiwać Jego przyjścia. W pytaniu, w odpowiedzi, w całym życiu, które przemieni się w Płomień adwentowego Oczekiwania, który jest Płomieniem nieustannego czuwania.
On oczekuje po prostu bliskości, trwania przy Nim, w Nim i z Nim! A my. Tak wiele od Jezusa oczekujemy, czasem wręcz wymagamy. Chcemy wiele, a potrzeba tak niewiele. Powiedzieć TAK ‘Płomieniowi’, który oczekuje co zrobisz ze słowami „Pójdź za mną”. A Ty? Wymagasz czy Oczekujesz? Czekasz czy idziesz?

Gosia Sokołowska, kandydatka ISSM

-------------------------------------

 

Najpiękniejszą rzecz, którą Bóg włożył
do naszego wnętrza jest serce.
I to właśnie serce winno bić dla Przedwiecznego.

o.Józef Kentenich

 

Moja „mała” droga…

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: „Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz”. Jezus mu odpowiedział: „Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć”. Do innego rzekł: „Pójdź za Mną”. Ten zaś odpowiedział: „Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca”. Odparł mu: „Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże”. Jeszcze inny rzekł: „Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu”. Jezus mu odpowiedział: „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego” (Łk 9, 57-62).

 

chodź – ŻYJ!


Pan Jezus tak jak każdego dnia, tak i dziś mówi do każdego z nas: „Pójdź za mną.”   W tych prostych słowach Jezus daje nam całego siebie. Daje się nam cały, bez ograniczeń.  Od początku do końca jest DLA! Dla nas – dla Ciebie i też dla mnie w 100%. Pan Jezus cały aczas czeka na odpowiedź człowieka, który tak często wmawia sam sobie, że nie słyszy tego, czego nie da się nie słyszeć, nie widzi tego, co tak bardzo widoczne… On nadal czeka. Cierpliwie czeka, nawet wtedy kiedy, przekonujemy samych siebie, że to co czujemy w sercu to nie Jego miłość, to tylko wyobrażenie o miłości za jaką tęsknimy.
Jezus tak bardzo kocha człowieka, że jest w stanie oddać za niego wszystko – życie. „Pójdź za mną” to znaczy: chodź, a ja dam Ci Nowe życie.
A ja co na to? Czy i ja potrafię dać całego siebie DLA drugiego człowieka… DLA Jezusa? Czy potrafię odpowiedzieć na zapraszające słowa Jezusa, słowami: „Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz”? Tak odpowiadając, zgadzam się na wszystko! Na radość i zachwyt przemieniającego się życia, ale i na trud, wyrzeczenie… rozłąkę. Odpowiadając: Tak, pójdę za Tobą Panie – liczę się z tym, że iść za Jezusem to żyć tak jak On – żyć DLA innych.
Tak Panie Jezu, chcę iść za Tobą, chcę otworzyć się na to byś Ty żył we mnie. Proszę Cię, otwórz me oczy, otwórz moje serce – ŻYJ we mnie! Żyj we mnie od początku do końca, abym mógł dawać Ciebie – Miłość, która przemienia i prowadzi do czegoś więcej.
Inni się odważyli, powiedzieli TAK! A ja, odważę się mówić od nowa, każdego dnia, TAK Jezusowi? Wystarczy TAK.
Pomyśl, rozważ, napisz… chodź - ŻYJ!

Gosia Sokołowska

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powołanie to wielki  dar

Nie zawsze łatwo  dostrzec, że Bóg ofiaruje go właśnie mnie, nie zawsze łatwo przyjąć. Nie bój się jednak, pytaj, słuchaj Boga. Jeżeli spojrzy na Ciebie z miłością - zaufaj. On da moc, siły i radość, aby odpowiedzieć. Nasz Założyciel umacnia nas na drodze powołania słowami: "Bóg, który jest miłością, pragnie odpowiedzi miłości". Nie lękaj się!

Więcej o  >  POWOŁANIU

 

Chcesz  dowiedzieć się  jak z Bogiem rozmawiali inni?    

Świadectwa Sióstr

 

Przyjedź, poznaj nas:

             * Do Domu Prowincjalnego w Otwocku-Świdrze k.Warszawy -  adres, dojazd

             * Do naszych placówek na terenie Polski  > adresy

Napisz do nas:

s. M. Aurelia >  e-mail:   s.Aurelia@szensztat.pl 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

REKOLEKCJE, dni skupienia  -  Zapraszamy!

 

Tylko ON wystarczy?                                           ZOBACZ  PLAKAT

Zapraszamy licealistki i studentki na skupienia dni skupienia, które odbędą się w terminach:

 

29 - 30 listopada 2014 r.

18 - 19 kwietnia 2015 r.

 

Kontakt i zgłoszenia:

s. M. Aurelia Kumor ISSM

e-mail: s.Aurelia@szensztat.pl

tel. 723 512 134

 

Dom Rekolekcyjny "Orlątko"

Szensztacki Instytut SIóstr Maryi

ul.Czecha 9/11; 05-402 Otwock

 ---------------------------------------

 

Już się odbyły:

 


 

 

 

Dziewczęta zapraszamy na letnie rekolekcje!
Czas wakacji jest okazją do spędzenia kilku dni na rekolekcjach lub wspólnotowym młodzieżowym spotkaniu.  NIE PRZEGAP OKAZJI!!


Zapraszamy:

DZIEWCZĘTA :
Z Gimazjum i Liceum:  29.06. -3.07. 2013 r.
Z Szkoły Postawowej:  4-8.07.2013 r.


MŁODZIEŻ - na FESTIWAL MŁODYCH : 22-25.08.2013 r.


Zobacz  >  PLAKAT

---------------------------------------------------------

 

5-7 kwietnia 2013 r. - wekeend "Być Kobietą dzisiaj!

 > więcej    >  PLAKAT

 

 

 

----------------------------------------

1-5 maja 2013 r. - Rekolekcje w ciszy - MOJA MISJA!  

----------------------------------------

1-5 maja 2013 r. - Rekolekcje w ciszy - MOJA MISJA! >   więcej              > PLAKAT


« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges