Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

PIELGRZYMUJĄCA MATKA BOŻA

Apostolstolat Pielgrzymującej Matki Bożej jest metodą pastoralną, polegającą na pielgrzymowaniu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w małym, przenośnym obrazie. Projekt wyrósł z potrzeb czasu, włączony został w duszpasterstwo Kościoła i oddziałuje na życie wielu współczesnych ludzi. Apostolat rozwinął się w Ruchu Szensztackim poprzez osobę i działanie brazylijskiego diakona, ojca rodziny Jana Luisa Pozzobon (1904-1985).

 

Po pewnym czasie obraz  został nazwany AUXILIAR - obraz pomocniczyMaryja przedłuża w nim niejako swoje działanie z sanktuarium szensztackiego i jako Wielki Misjonarz przemierza współczesny świat. Tworzą się Kręgi osób związanych z Apostolatem. Obecnie Apostolat jest już w 95 krajach świata. Matka Boża „odwiedza” w każdym miesiącu ok. 5 milionów rodzin. W Polsce istnieje ok. 450 kręgów, w Niemczech 5500, w Rosji, aż po Ural  65. Najwięcej kręgów spotykamy w Brazylii, ojczyźnie Jana Pozzobona, ponad 200 tysięcy.

 

Każdy może zaprosić do siebie Matkę Bożą Pielgrzymującą, założyć kolejny Krąg. Projekt Apostolatu koordynuje w Polsce  SEKRETARIAT  MATKI BOŻEJ PIELGRZYMUJĄCEJ.
 

Obecnie AUXILIAR peregrynuje po Polsce. Informacje, zdjęcia są na stronie Ruchu Szensztackiego:  Auxiliar w Polsce.

 

 

 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BENEDYKTA   XVI

Wszystkim zaangażowanym w Projekcie Pielgrzymującego Sanktuarium, 

także wszystkim, który przyjmują Pielgrzymującą Matkę Bożą z Szensztatu,

papież Benedykt XVI udziela płynącego z serca apostolskiego błogosławieństwa.  

 

Sekretariat Stanu, Watykan, styczeń '2011

 

 

 

 


« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges