Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

PIELGRZYMUJĄCA MATKA BOŻA

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej jest metodą pastoralną, polegającą na odwiedzaniu przez Maryję, w małym, przenośnym obrazie rodzin i osób samotnych w ich domach. W prostej kapliczce Matka Boża dociera, w każdym miesiącu, do około 9 milionów rodzin, zatrzymując się u nich na 1, 2 lub 3 dni.

 

Apostolat wyrósł z potrzeb czasu, włączony został w duszpasterstwo Kościoła i oddziałuje na życie wielu współczesnych ludzi. Jest  jedną z wielu apostolskich inicjatyw Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego. Rozwinął się poprzez osobę i działanie brazylijskiego diakona, ojca rodziny Jana Luisa Pozzobon (1904-1985). Zapalony spotkaniem z Ojcem Józefem Kentenichem, Założycielem Ruchu Szensztackiego, starał się głosić cześć Maryi, zachęcając rodziny do modlitwy różańcowej. Pragnął, aby łaski płynące z Szensztackiego Sanktuarium w Santa Maria /Brazylia/ dosięgły wiele rodzin.

 

Obecnie Apostolat jest znany w 95 krajach świata. Matka Boża „odwiedza” w każdym miesiącu ok. 9 milionów rodzin. Najwięcej kręgów spotykamy w Brazylii, ojczyźnie Jana Pozzobona, ponad 200 tysięcy. W 18 krajach Europy działa około 15 000 kręgów. W Polsce istnieje 1600 kręgów, które działają w 360 parafiach.


Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej, to także forma nowej Ewangelizacji. Każdy może zaprosić do siebie Matkę Bożą Pielgrzymującą, założyć kolejny Krąg.


Projekt Apostolatu koordynuje w Polsce: 

SEKRETARIAT Apostolatu PIELGRZYMUJĄCEJ MATKI BOŻEJ .
ul. Czecha 9/11
05-402-OTWOCK

 

 

 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BENEDYKTA   XVI

Wszystkim zaangażowanym w Projekcie Pielgrzymującego Sanktuarium, 

także wszystkim, który przyjmują Pielgrzymującą Matkę Bożą z Szensztatu,

papież Benedykt XVI udziela płynącego z serca apostolskiego błogosławieństwa.  

 

Sekretariat Stanu, Watykan, styczeń '2011

 

 

 

 

 

Słowa Ojca Świętego Franciszka:


Jakiś czas temu pewien ojciec szensztacki podarował mi obraz Pielgrzymującej Matki Bożej (kapliczkę). Mam ją na stoliku przy moim łóżku. Każdego ranka, gdy wstaję, dotykam obrazu i modlę się do Matki Bożej. (Rzym 25.10.2014)

 

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy

Podejmując myśl św. Jana Pawła II o potrzebie apostolstwa oraz w poczuciu odpowiedzialności za duchowe dziedzictwo Europy i nową ewangelizację, członkowie Apostolatu z państw europejskich, po trzy letnim przygotowaniu, ukoronowali 8 września 2012 r. Matkę Trzykroć Przedziwną w Jej pielgrzymującym wizerunku (Auxiliar) na Królową Nowej Ewangelizacji Europy. Uroczystości przewodniczył ks. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Także wiele obrazów Matki Bożej otrzymało od członków kręgów duchowo wypracowane korony.

 

Koronacja jest zewnętrznym wyrazem aktu oddania całej Europy Maryi i prośbą, by Ona, jako Królowa Europy, wsławiła się i umocniła wierność chrześcijańskim korzeniom na tym kontynencie, by na nowo zrodziła Jezusa w sercach Europejczyków.
Świadkami tego wydarzenia w Schoenstatt/ koło Koblencji było trzy tysiące pielgrzymów z całej Europy. Na uroczystość przybyli także członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Polski (80 osób) oraz z Polskich Misji Katolickich w Niemczech (750 osób).

Z tej okazji Papież Benedykt XVI napisał:
„Niech Pan przez Jej wstawiennictwo otworzy wiele ludzkich serc na Dobrą Nowinę wiary, a nas niech uczyni zafascynowanymi świadkami swojej miłości…” a także udzielił wszystkim pielgrzymom swojego apostolskiego błogosławieństwa.

 

Jako przygotowanie do koronacji kapliczka europejski Auxiliar odwiedziła parafie krajów Europy, gdzie działa Apostolat. Także po koronacji kapliczka europejski Auxiliar pielgrzymowała do wielu parafii w 18 krajach Europy.

 

 

 

Obecnie, po raz trzeci wyruszyła w swoją pielgrzymią drogę po Europie (od 18 lipca 2017 r.), zaczynając swoje odwiedziny od polskich parafii. W sierpniu odwiedziła diecezję tarnowską i rzeszowską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写