Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

Projekt "PRACOWNIA ARTYSTYCZNA" obejmuje różnorodne działania twórcze, projektowe, artystyczne i warsztaty prowadzone przez nasze Siostry: M.Michaelę Błachut i M.Michalinę Lisińską. Oto krótkie prezentacje:

 

 

Siostra M. Michalina Lisińska

prowadzi pracownie artystyczną -

 

lumen Bonae Matris

 

 

 

 

Pracowania istnieje już kilka lat. Szeroki zakres zainteresowań s. M.Michaliny różnymi technikami, sprawia, że jej wszechstronna i twórcza działalność, dzielenie się swoimi umiejętnościami  - jest działalnością apostolską i ewangelizacyjną,  budowaniem więzi z Bogiem i z ludźmi poprzez tworzone piękno.

Główne dziedziny Jej zainteresowań to: zdobnictwo świec, wzornictwo paramentyki (realizacje ornatów, koron), malowanie na szkle, projekty witraży (realizacje), zamówienia specjalne (pamiątki religijne, okolicznościowe).  Okresowo Siostra prowadzi także warsztaty połączone z rekolekcjami dla dziewcząt, zainteresowanych pracami artystycznymi.

 

więcej:

Świece dekorowane woskiem    -   wzory, realizacje  > GALERIA

Świece malowane - wzory

Świece świąteczne (techniki łączone)

Malowane szkło, bombki - wzory  >  GALERIA

Projektowanie paramentyki  -  realizacje  > GALERIA

Karty okolicznościowe:  projektowanie kart pocztowych  

     i karty wykonywane ręcznie  - realizacje  > GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

            Siostra M. Michaela Błachut                                             

 katechetka, instruktorka prac ręcznych

 

 

Siostra specjalizuje się w hafcie strukturalnym, wydała podręcznik - "Życzenia nitką haftowane", w oparciu o który prowadzi warsztaty dla katechetów, dzieci w każdym wieku i osób zainteresowanych.  Warsztaty przez nią prowadzone obejmują wiele technik: papieroplastykę, ceramikę, szydełkowanie, patchwork (paczwork), filc, decoupage (dekupaż), i inne.

Siostra współpracuje w czasopismem artystycznym WENA. Jej hobby to ANIOŁY!

 

                                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: PROJEKTY > Warsztaty rękodzieła


« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges